Quarian Makinist Geri Döndü!

Mass Effect 2’nin raflarla buluşma tarihi olan 29 Aralık’ı beklerken (Avrupa için) oyunla ilgili ağızları sulandıran yeni videolar gelmeye devam ediyor.

Bu sefer yayınlanan video ise ilk oyunda da karizmalarıyla bizleri kendilerine hayran bırakan, sürgündeki toplum, kuarianlarla (quarian) ilgili. Ancak ne yazık ki kuarian makinist ne yazık ki seçilebilri bir sınıf olmayacak. Yine de Tali Zorah nar Rayya ile bu sınıfın inceliklerini görebileceğiz.

İlk Mass Effect oyununun nihayete ermesinden 2 yıl sonra; 2185 yılında geçecek olan bu yeni uzay operası* Xbox 360 platformu yanında PC için de raflarda olacak.

* Uzay operası (space opera): Bir bilim kurgu alt dalı. Heyecanlı ve hareketli olsa da özünde daha çok bir melodram tadında olan hikayelerdir. Genelde büyük güçleri elinde tutan kötü tarafa karşı yürütülen mücadeleler, ironik ve kimi zaman da sosyal içerikli bir üslupla konu edinilir. Konu çok çok geniş alanlara yayılsa da ve uzay operasının tanımı konusunda uzmanlar zaman zaman görüş ayrılığına düşseler de bu türdeki eserlerin ortak özelliği uzayda geçmesidir. Futurama ve Star Trek (Uzay Yolu) serisiyle Harry Harrison’un The Stainless Steel Rat (Paslanmaz Çelik Sıçan) roman serisi bu türe verilebilecek en güzel örnekler.

Bir cevap yazın