Quantic Dream’in Yeni Projeleriyle İlgili Bazı İpuçları Ortaya Çıktı

David Cage’in sıradaki “sıradışı” projesi ne olacak?

Omikron: The Nomad Soul, Fahrenheit ve Heavy Rain. Beğenin ya da beğenmeyin Quantic Dream, Fransız marjinalliğinin oyun dünyasında vücut bulmuş hali. Raflara çıkardıkları her üç yapım da türlerinin tek örneği ve her oyunsever için mutlaka tadılması gereken birer deneyim.

Söz konusu böylesine sıradışı bir oyun stüdyosu olunca, gözler de gelecek yeni projelerin üzerinde oluyor haliyle. Bildiğimiz kadarıyla da şu an iki farklı proje üzerinde çalışıyorlar. Hatta David Cage, birçok röportajında Heavy Rain’den sonraki projenin hikayesinin büyük oranda yazıldığını belirtmekten de geri kalmıyor. Ancak siz de biliyorsunuz ki kadife örtü henüz kalkmış değil. Tabii ortaya çıkan bir takım ipuçları da yok diyemeyiz. Özellikle de firmanın kaydettirdiği yeni site adreslerine bakınca.

Heavy Rain 4

Heavy Rain, havada kalan senaryosuna rağmen eşi benzeri olmayan interaktif bir sinema keyfiydi kesinlikle.

Kaydedilen adreslerden ilki playseries.co.uk (ayrıca .fr ve .de uzantılı olanları da mevcut). Bu isimden pek bir ipucu çıkmasa da firmanın kaydettirdiği diğer adres olan fiv5.co.uk (ve diğerleri), şimdiden bir çok söylentinin kapısını aralamış ve hatta ortaya bazı gerçekleri de çıkarmış durumda.

Ortaya atılan söylentilerden ilki, bu adresin firmanın beşinci oyunu için kaydettirildiği yönünde. Bununla birlikte bu oyunun da bir seri katil hikayesi olacağı konuşuluyor. Ancak işin asıl ilginç tarafı; Sony’nin bu adresin tüm haklarını satın aldığının ortaya çıkmış olması. Yani bu oyun, çok büyük bir ihtimalle tıpkı Heavy Rain gibi PlayStation 3’e özel olacak.

Bu, firmanın beşinci oyunu olacaksa dördüncü oyunu ne olacak peki? Quantic Dream hayranlarının bir süredir Omikron 2’yi beklediğini biliyoruz. Ancak Linkedin’de yer alan iş tanımı, bu oyunun 2006’da rafa kaldırılan Infraworld olabileceğini gösteriyor. E3 2011, bu sır perdesinin aralandığı yer olabilir.

1 Yorum

Bir cevap yazın