Quantic Dream Muhteşem Yeni Oyun Teknolojisi Kara’yı Duyurdu

David Cage’in merakla beklenen duyurusu, nefes kesici bir videoyla geldi.

Omikron: The Nomad Soul, Fahrenheit ve Heavy Rain gibi sıra dışı oyunlardan tanıdığımız Fransız oyun stüdyosu Quantic Dream’in yeni oyun teknolojisini GDC 2012’de duyuracağını daha önce haber yapmıştık hatırlarsanız.

Beklenen gün nihayet geldi. İşte karşınızda David Cage ve ekibinin, Heavy Rain’de kullandıkları “Casting” teknolojisinin ardından sıfırdan yarattıkları Kara. Gerçekten nefes kesici.

Stüdyonun yeni oyun projesi hakkında şimdilik net bir bilgi yok. Ancak Fransız dostlarımızın, yalnızca hareket yakalamada (mo-cap) değil aynı zamanda “duygu” yakalamada da bir çığır açtıkları su götürmez. Yeni oyunları da muhtemelen bu özellikleri sonuna kadar kullanacaktır. Bununla birlikte bu projenin, tıpkı Heavy Rain gibi, PlayStation 3’e özel olacağını da söyleyebiliriz.

İyi seyirler.

7 Yorum

  1. tayyip erdoğan

    bu site taraflı bir site olumsuz yorum alınca hemen yorumları siliyorsunuz hakarette etmiyoruz rezalet bir site terbiyesizlik yaptığınız en iyi siteler konsolüssü bsc merlin kazanı uğur yurtseverin ne kadar düşük yorumları incelemelri rezalet

  2. ucube

    Ben ikisi arasında teknik açıdan öyle ahım şahım bir fark göremedim. Ama sanatsal ve işleniş acısından çok özenilmiş, ayrıntılar çok fazla. Konsollarda teknik bakımdan oyunlar arasında fark yaratmak mümkün değil. Aynı teknoloji üzerine kuruluyor. Bu arada KARA Türkçeyi çağrıştırıyor

Bir cevap yazın