Quakecon 2003 Başlıyor: Bu kez Teksas’ın En Büyük Kenti Dallas’ta!

Quakecon 2003 Başlıyor: Bu kez Teksas'ın En Büyük Kenti Dallas'ta!

Quakecon ABD’de en sevilen LAN partilerinden biri. Oldukça büyük bir parti; bu parti için bir oteli dört gün boyunca istila eden oyun meraklılarını “büyücek bir oyun ordusu” diye tanımlamak yanlış olmaz. Oyunlardaki kardeşlik ve rekabet duygusu birinci sınıf ve bu da Quakecon’u daha da zevkli hale getiriyor. Ayrıca sponsorlar etkinlik boyunca tüm masrafları id Software’e ödedikleri için oyuncuların canını sıkacak maddi problemler de ortadan kalkmakta. Kısacası bu eğlencenin maliyeti: 0$; yani tamamen bedava – günümüz Amerika’sında nadiren yaşanan bir durum!

Quakecon bu yıl ilk kez Mesquite’de yaptığı mütevazı açılışlar yerine, büyük Dallas kentinde, id Software’in doğduğu kentte açılmakta. Bu yılki organizatörler, Quakecon için Dallas’taki Adam’s Mark Hotel’i seçmişler. Bu otelin seçilmesinin sebebi, personelin Quakecon partisinin aralıksız süreceği dört gün boyunca yaşanacak kargaşaya hazırlıklı olmaları.

Büyüme, Mesquite’den Dallas’a taşınmayı açıklayan anahtar kelime. Quakecon 2002’de BYOC bölümünde oturan yaklaşık 1300 kişi varken, bu yıl Quakecon 2003’e 2000’den fazla oyuncu katılıyor. Bu da Quakecon’u ABD’nin en büyük LAN partisi yapmıyor. Ayrıca bu sayıya BYOC bölümünün dışında, ayrılan veya gelmeyen bir oyuncunun yerine oturma şansını elde etmek için bekleşen kişileri kapsamıyor. Gerçekte biz de şu anda BYOC dışında bulunmaktayız, çünkü kayıtlar başlar başlamaz hemen bir yer kaydı yaptırmadık.

Bir cevap yazın