Quakecon 2002: Ne Mükemmel Bir Etkinlikti!

Quakecon 2002: Ne Mükemmel Bir Etkinlikti!

Teksas’ın bu küçük kasabasında ışıklar sönerken biz çoktan evimizin yolunu tutmuştuk. Siz bu yazıyı okurken, Quakecon sona ermiş olacak. Bu son yazıda etkinlikle ilgili konuları toparlamak, sizinle bazı görüşlerimizi ve çektiğimiz fotoğrafları paylaşıp ilave bilgiler vermek istiyoruz. Tüm etkinlik boyunca 300’ü aşkın resim çektik ve İnternet’te başka yerde bulamayacağınız gerçekten ilginç resimleri sizlere de sunmak istiyoruz.

Quakecon 2002 epey eğlenceli geçtiği gibi bazı sürprizler de içeren bir etkinlikti. Turnuvadan Cumartesi gecesi yapılan partiye kadar inanılmaz iyi vakit geçirdik. Hatta artık katılıp haberlerini verdiklerim arasında en sevdiğim etkinlik olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca gerek katılım gerek popülarite açısından en hızlı büyüyen etkinlik.

Kendi Bilgisayarını Getir Alanı'ndakiler sabahlara kadar oynadılar. Bu Quakecon'da ilk yıllarıydı ve Kendi Bilgisayarını Getir Alanı'nda boş yer bırakmadılar. Hatta kapıya, başka sistem için yer kalmadığına dair uyarılar asmak zorunda kaldılar. Quakecon öyle başarılıydı ki, bazı kişiler açıkta kaldı. Yeterli yer olsaydı 1000 kişinin daha turnuvaya katılabileceği söyleniyor.

Kendi Bilgisayarını Getir Alanı’ndakiler sabahlara kadar oynadılar. Bu Quakecon’da ilk yıllarıydı ve Kendi Bilgisayarını Getir Alanı’nda boş yer bırakmadılar. Hatta kapıya, başka sistem için yer kalmadığına dair uyarılar asmak zorunda kaldılar. Quakecon öyle başarılıydı ki, bazı kişiler açıkta kaldı. Yeterli yer olsaydı 1000 kişinin daha turnuvaya katılabileceği söyleniyor.

Quakecon’daki gönüllüler ekibinin etkinliği amacına ulaştırmak için ne kadar çok çalıştığından bahsetmemek olmaz. Böyle 4 gün boyunca 24 saat kesintisiz devam eden bir etkinliği layıkıyla yerine getirmek için yaklaşık 1000 kişinin çalışması gerekmiş. Çanta ve donanım kontrolünden ağ yönetimine, katılımcıların kaydedilmesine ve elbette güvenliğin sağlanmasına kadar her şey gönüllüler tarafından yapıldı. Bu kişiler ziyaretçilerin Quakecon için Teksas’a geldiği andan ayrıldıkları ana kadar %150 eforla çalıştılar. Bu kolay bir iş değil ancak, çoğu gönüllünün bana söylediğine göre bu etkinliğin gerçekleşmesine yardımcı olmaktan ve başarıya ulaşmasını sağlayan ekibin bir üyesi olmaktan memnunluk duymuşlar.

THG, Quakecon’daki 4 günümüz boyunca tüm isteklerimizi yerine getiren Evil John ve Tapper’a koca bir teşekkürü borç bilir. İster röportaj yapılacak birisine erişmek, ister yazılarımızı sabahın 4′:00’ünde FTP sunucumuza göndermek için güvenlik duvarı dışına bir ağ bağlantısı sağlamak olsun, bu çocuklar anında yetişip gerçekleşmesini sağladılar.

Bir cevap yazın