Quadratum Mortis: Türk Firması Lamagama’dan PS3’e Özel Oyun

Lamagama Entertainment, PS3’e özel ilk büyük oyun projesi Quadratum Mortis’i duyurdu!

Facebook ve iOS için geliştirdikleri oyunlardan tanıdığımız Lamagama Entertainment, PlayStation 3’e özel olarak geliştirdikleri ilk büyük oyunları Quadratum Mortis’i duyurdu.

PSN üzerinden bu yıl içerisinde satışa çıkması planlanan oyun, özünde iki Move kolu ile oynayacağımız ve PSN üzerinden arkadaşlarımızla karşılıklı kapışmamıza imkan tanıyacak fantastik bir dövüş oyunu. Firma, kılıç ve kalkan kullanabileceğimiz oyunda en hassas ve keyifli kontrol hissini elde edebilmek için iki Move kolu öneriyor olsa da, oyunu gamepad ile de oynayabileceğiz.

Şimdilik oyun hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip değiliz. Lakin yakın zamanda yeni bilgilerin su yüzüne çıkmasını beklemek yanlış olmaz. Hemen aşağıda ise oyun için yayınlanan ilk konsept tasarımı bulabilirsiniz. Yeni çizimlerin de yolda olduğunu belirtelim.

2008 yılında Nilay Yüce tarafından kurulan Lamagama Entertainment, sekiz kişilik bir ekibe sahip ve faaliyetlerini ODTÜ Teknokent bünyesinde sürdürüyor. Firma Quadratum Mortis dışında, çoklu oyuncu destekli bir 3D kule savunma (tower defense) oyunu olacak Towerobot ve PS Vita ile iOS’a çıkacak üç boyutlu aksiyon oyunu Egg’n Roll üzerinde çalışıyor.

Gelecek yeni haberleri merakla bekliyoruz.

Quadratum Mortis concept

2 Yorum

Bir cevap yazın