PSP Telefonu Mu Geliyor?

Tee Nokia N-Gage zamanlarından beri insanların içinde bir ukdedir “oyun telefonu” konsepti. Her ne kadar N-Gage başarısız bir telefon olarak hafızalara kazınsa da hala bu konseptte iş olduğunu düşünüyorum. Tamam, gözümüzün önünde iPhone gibi, harbiden üç boyutlu oyun işinde aşmış bir telefon var ama o da tam anlamıyla oyun telefonu değil işte (üç boyutlu, harbi işlemciyi zorlayan oyunlardan birini on dakika oynayın, şarjın ne kadar hızlı bittiğini görün). Başkaları da hala bu konseptte iş olduğunu düşünüyor olacak ki, Sony Ericsson cephesinden yeni bir söylenti yayıldı ortalığa.

Söylentiye göre PS Phone adında bir Playstation telefonu şu anda yapım aşamasında ve Ekim’de piyasada olacak (oha). Telefon, Android 3.0 işletim sistemine sahip olacak, 3.7 inç ile 4.1 inç arasında bir ekranı olacak, dokunmatik olacak, 1 GHZ işlemciye, kameraya ve bir de yandan çıkan PSP kontrol şemasına sahip olacak (PSP Go’da olduğu gibi). Samsung Captivate ile PSPGo’nun bir çocuğu olduğunu düşünün, aynen öyle işte.

Bu durumda alette hem PSP oyunlarını hem de mevcut olan Android oyunlarını oynayabileceğiz haliyle. Şimdi, açık konuşmak gerekirse,  iPhone’un piyasadaki yerini alabilecek bir telefon değil zira PS Phone sadece oyuncuları hedefliyor. Ancak PSP’niz yoksa, PSP oyunlarının çoğunu oynamadıysanız ve zaten hali hazırda üç boyutlu oyunları oynatan bir telefonunuz yoksa (iPhone veya Android tabanlı bir telefon) düşünülebilir (fiyatı uygun olursa tabi ki). Yoksa pek gerekli bir şey değil.

1 Yorum

Bir cevap yazın