PSN’e Elveda, SEN’e Merhaba

PlayStation Network, Sony Entertainment Network şemsiyesi altına giriyor.

SEN logo

Bu logoya alışmaya başlasak fena olmaz.

Sony, yaptığı açıklama ve müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile PlayStation 3’ün raflara çıktığı 11 Kasım 2006 tarihinden bu yana hizmet veren PlayStation Network’ün (PSN) 8 Şubat’tan itibaren Sony Entertainment Network (SEN) adı altında hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Bu değişiklikle birlikte Sony, geçtiğimiz Eylül ayında açıkladığı “tüm platformları bir araya getirecek gerçek bir çevrimiçi eğlence ve hizmet ağı” hedefini de tamamlamış olacak.

Haziran 2010’da müzik, film ve e-kitap gibi farklı medya türlerine odaklı hizmet vermeye başlayan Qriocity, geçtiğimiz Eylül ayında Sony Entertainment Network adını almış ve Sony’nin yeni tabletleri ve Bravia serisi televizyonlarıyla birlikte Android pazarına da açılmıştı. Sony, o dönemde PSN’i SEN üzerinden erişilebilir kılmış olsa da, PSN ismine dokunmamayı tercih etmişti. Kısmet 8 Şubat’aymış.

8 Şubat’ta gerçekleşecek bu değişikliğin ardından PSN kullanıcılarından yeni bir kullanıcı adı ve parola belirlemesi istenmeyecek. PlayStation 3 ve Vita için yayınlanacak güncellemenin ardından yeni kullanıcı sözleşmesini kabul ederek (evet, her zamanki gibi yine okumadan) sisteme dahil olabileceğiz.

Hayırlı olsun.

1 Yorum

Bir cevap yazın