PS3 Slim iddia edilenden az tüketiyor

Sony, 45-nm Cell Broadband Engine işlemci kullanan PS3 Slim’i tanıtırken eski modellere göre %34 daha az enerji tüketeceğini öne sürmüştü.
Kendi deneylerini yapan CNet Crave %34 iddiasının oldukça mütevazı kaldığını belirledi. Yeni PS3 Slim modelinin bekleme kipinde, orijinal 60 GB PlayStation 3’e nazaran, %70 daha az enerji tükettiği ortaya çıktı. Oyun oynarken veya film izlerken ise yeni PS3 Slim eskisinin yarısı kadar enerji tüketiyor.

Elbette tanıtım ürünü 90-nm elektronik içeriyor ve geçmiş bazı donanımla ve flaş kart okuyucularla uyumlu olabilmesi açısından Emotion Engine (Duygusal Motor) ve Graphics Synthesizer (Grafik Sentezcisi) barındırıyor.

PS3 SlimAslında deneyin eksik bir yanı var. Yeni PS3 Slim’in eski 65-nm sürüm PlayStation 3 ile karşılaştırılması Sony’nin %34 iddiasını doğruluyor olabilir.

Yeni PS3 Slim oldukça geliştirilmiş olsa da, diğer yalın Blu-ray Disc oynatıcıların bu oyun konsolunun çeyreği kadar enerji tükettiklerini de unutmayalım.

1 Yorum

  1. serhatkarabacak

    Bazı arkadaşlar eski modelin daha şık durduğundan bahsetmiş bazı sitelerde… 1 hafta önce yurtdışından aldım ps3 slim’i. Gayet şık duruyor bu model de… Hatta ps3’ün gereksiz kabalığının önüne geçilmiş diyebilirim. Eksiği yok fazlası var (bazı ses biçimlerine destek veriyor) , 120 GB’lık bir disk ile geliyor ve ısınma sorunu yaşamadım ilk denememde. Yaklaşık 3-4 saat açık kaldı. Bilginize…

Bir cevap yazın