Prototype

Adım Alex Mercer, bütün bunların sorumlusu benim…
Bana bir katil, bir canavar, bir terörist diyorlar.
Evet, bunların hepsiyim…
Üç hafta önce birileri Penn İstasyonu’nda ölümcül bir virüsü serbest bıraktı.
Hiçbir şey hatırlamaz bir halde bir morgda kendime geldim.
Şimdi ise avlanıyorum, öldürüyorum, tüketiyorum ve onlara dönüşüyorum.
Bunu bana kimin yaptığını bulacağım
Ve bunu onlara ödeteceğim…

Prototype

Genellikle yaz dönemleri rafların oyunlar adına boş kaldığı dönemlerdir. Büyük firmalar uzun süredir beklenen yapımlarını sonbahara yani yılın son günlerine saklarlar. Yaz tatilinin bitmesi ve okulların açılmasıyla da birbirinden iddialı isimler oyun severleri can evlerinden vurmak üzere rafları doldururlar. Kulağa biraz ironik bir yaklaşım gibi gelse de eğlence sektörünün diğer kollarında da durum pek farklı değildir. Yazın sıcağında evde bunalmışken şöyle klimalı bir sinema salonuna gidip keyifli bir film izlemek istediğinizde hevesiniz kursağınızda kalır. Ya bol kanlı ikinci sınıf bir korku filmi ya da benzerini defalarca izlediğimiz bir romantik komedi…

Çok şükür durum hepten ümitsiz değil. Moda bu yıl biraz olsun değişmeye başladı. Küresel ekonomik krize ve bir çok firmadan gelen umutsuz haberlere rağmen yaz sıcakları bastırmadan tamamlanan E3 fuarının hemen ardından birbirinden iddialı yapımların raflara çıkış tarihi belli oldu. Yaz başında çıkmasını beklediğimiz birkaç yapımın yıl sonuna ertelenmesi dışında 2009 yazı, aksiyona ve heyecana doyacağımız bir dönem olacak gibi görünüyor.

Prototype

Yazın bu ilk günlerini daha önce Hulk ve Scarface oyunlarından tanıdığımız Radical Entertainment’ın geliştirdiği; Activision’ın dağıtımcılığını üstlendiği ve iki yıldır büyük bir beklentiyle yolunu gözlediğimiz Prototype ile karşılıyoruz. Bakalım bu sıcak günlerde aradığımız soğuk limonata etkisini Prototype’da bulabilecek miyiz?

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

1 Yorum

Bir cevap yazın