Prison Break – The Conspiracy’den Yeni Detaylar

Dört sezon gibi uzun bir yayın hayatına sahip olan Prison Break dizisi bize  ekran başında heyecanlı ve bir o kadar da dramatik anlar yaşatmıştı. Dizi ne yazık ki geçtiğimiz sene ortalarında bitti, gönül ister bir dört sezon daha sürsün… Akıllarda kalan sahneleri ile yetinirken sessiz sedasız dizinin oyunu Prison Break – The Conspiracy Kasım 2009’da duyuruldu.

Oyun çok tanınmayan Slovak kökenli Zootfly oyun stüdyoları tarafından bilgisayar ve konsollar için geliştiriliyor. Stüdyonun önceki yapımları arasında Panzer Elite Action serisi yer alıyor, belki bu hatırlamanıza yardımcı olmuştur. Oyunun dağıtımını ise Deepsilver üstlenmiş durumda.

Prison Break hayattaki tek varlığı hapse düşen abisi için büyük fedakarlıklar gösteren Michael Scofield’in başından geçen olayları konu alıyor. Sezon ilerledikçe olaylar çok karmaşık bir hale geliyor ve yaşanan olayların arkasının aslında ne kadar derinlere gittiğini öğreniyorsunuz. Dizi büyük çoğunlukla aksiyon, drama, gerilim ve suç öğeleri barındırıyor.

Prison Break - The Conspiracy 2

Bıçağı tutan T-Bag, Michael'ın azılı düşmanlarından. Oyun gidişatına göre bizim de başımıza bela olabilir.

Oyun dizinin ilk sezonu ile paralel ilerliyor. Michael Scofield hapse mahkum olan abisi için Fox River Eyalet Hapishanesi’ne giriş yapıyor ve olaylar vuku buluyor… Biz oyunda dizide bulunmayan farklı bir karakteri, Tom Paxton’u yönetiyoruz. Michael’ın abisi Lincoln Burrows’un hapse düşmesini sağlayan finansal grubun ajanı rolündeyiz. Görevimiz Michael’in aklından geçen planları ve Lincoln için yaptıklarını üstlerimize bildirmek. Ekranda izlediğimiz ve dizide gerçekleşen bir çok olayı oyunda göreceğiz ve yaşayacağız. Ara sinematikler ve dizideki seslerin yer alacağı oyun yapımcılar için büyük bir anlam taşıyor. Verilen demeçler ve yayınlanan haberlere göre baya iddialılar. Bir hapishanede olduğumuzu unutmayın, kanlı kavgalar bizleri bekliyor. Ayrıca tilki zekalı Michael dizideki gibi oyunda da gizli işler çeviriyor. Kısacası atmosfer tamamen Prison Break 1. sezondaki gibi olacak. Dizide ne gördüysek oyun hepsini içeriyor. Umarız “Film oyunları, oyun filmleri kötü olur” tabusu yıkılır ve oyunun tadını çıkartırız. Prison Break – The Conspiracy 26 Mart 2010‘da satışa çıkacak.

Oyunun yeni yayınlanan resimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın