Prison Break – The Conspiracy

Son yıllarda Amerikan yapımı dizilerin çok iyi birer takipçileri olduk. Türk medyası da bu durumu güzelce harmanlamaya devam etti. İyidir veya kötüdür bilemiyorum ama yiğidi öldürün hakkını yemeyin. Amerikan dizilerinin çoğu Oscar ve BAFTA ödülü almış filmlerin görsel kalitesine sahip. Hal böyle olunca Amerikan dizileri sadece Türkiye’de değil tüm dünyada büyük sükse yapıyor ve rekor izlenme oranlarına ulaşıyor. Örneğin LOST, Heroes, Spartacus: Blood and Sand, Prison Break, How I Met Your Mother, 24, The Pacific ve Friday Night Lights bahsettiğim başarıyı yakalamış akla gelen ilk dizilerdir.

“İyi hoş da peki bu dizi mevzusunun oyunlar ile ne alakası var.” diyebilirsiniz. Alakası var, çünkü bu popüler dizilerden bazılarının konuları video oyunu olmaya çok müsait. Bunun yanı sıra dizinin kitlesinden yararlanıp rant elde etmek isteyen tilkiler de mevcut. İsmini saydığım dizilerden birisi olan Prison Break’in oyunu geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Prison Break yaklaşık 20 ülkede yayına giren, izlenme rekorları kıran ve devasa sever kitlesine sahip Amerikan dizileri arasında sivrilen önemli yapıtlarından birisidir.

Prison Break - The Conspiracy 2

4 sezon, 81 bölümlük Prison Break dizisi 2007-2009 yılları arasında yayınlanmıştır. Ana konusu bir kardeşin ağabeyi için yaptığı büyük fedakarlıklardır. Fakat bölümler ilerledikçe ve sezonlar arttıkça işler dallanır budaklanır, konu daha da genişler. Başrolü üstlenen Wentworth Miller büründüğü Michael Scofield rolü ile başına gelen olayları soğuk kanlılıkla atlatan bir dahiyi oynamış ve bizi çok etkilemişti. Kimi zaman o soğuk kanlılık “yooookk artık” dedirtiyordu fakat bu durumlar genelde tadına bırakılıyordu. Dizide Dominic Purcell, Jodi Lyn, William Fichtner, Amaury Nolasco ve Peter Stormare gibi ünlü kişiler de rol almıştır. Özellikle The Big Lebowski filminden tanıdığım Peter Stormare, Prison Break’de oynadığı Mafya Babası John Abruzzi rolü ile şahsım adına güttüğüm iticilik hissini bir anda ortadan kaldırmıştır. Bu kadar bilgiden sonra dilerseniz gelin Prison Break – The Conspiracy oyununa bir göz atalım.

3 Yorum

  1. Batuhan

    Evet gerçektende oyunda saçma yerler var nasıl desem gardiyanların apaçık görülecek yerleri görmemeleri ws. Ama ben şahsen bir solukta bitirdim bu oyunu ve heralde şu ana kadar bir 150 oyun bitirmişimdir. Benim oyunseverlere tavsiyem bu oyunu oynayın Eminim pişman olmazsınız . Bazı bölümlerde stres yaşıyorsunuz buda size bir hapishane makumuymuş hissi veriyor

  2. Ziyaretçi

    ben oynadım ve dizinin çooook büyük hayranıyım bence dizideki gerilimli atmosferi oyunada yansıtmayı başarabilmişler.ayrıca oyuınun bazı bölümlerinde dediğiniz gibi gardiyanlar sizi çok saçma bir şekilde görmüyor ama bu oyunun ihtişamı yanında toz parçası kalır…

Bir cevap yazın