Prince of Persia: The Forgotten Sands’dan Yeni Detaylar

Prince of Persia: The Forgotten Sands hakkında bilgi akışı başladı ve yeni görseller yayınlandı. Açıklanan bilgiler oldukça heyecan verici. Bu sefer kardeş krallığa yolumuz düşüyor. Prens’imizin kardeşi Azad’ın krallığı kuşatma altında. Ayrıca oyunumuz tam anlamıyla Sand of the Time serisini devam ettirmiyor. The Forgotten Sands bizi geçmişe götürüyor, The Sand of  Time ve Warrior Within oyunları geçiş arasını öğreneceğiz.

Prince of Persia: The Forgotten Sands Haber 3

Gelen resmi bilgiler arasında Prens kardeşi için kumların gücünü kullanacağı yazıyor. Yani POP: The Forgotten Sands tarz ve tema olarak daha çok the Sands of Time’a benzeyecek gibi görünüyor. Zaten videosundan bunu açıkça belli ediyor, video sonundaki yazı tipi ise açık bir kanıt.

Sıkı durun, The Forgotten Sands motoru Anvil. Belki içinizde Anvil’i bilmeyenler olabilir. Assassin’s Creed ve Prince of Persia (2008 de çıkan) de bu oyun motoruyla geliştirildi.  Yapımcılar bu yenilikleri duyururken geniş alanlar ve çoklu sayıda düşman ile çarpıştığımız savaşlardan söz etmekteler. Buna motorun katkısı büyük, AC ve AC2 oyunlarının dövüş sistemini gördük. Nasıl, şimdi gözünüzün önünde güzel sahneler canlandı mı? Oyun PlayStation 3, Xbox 360, PC, PSP, Nintendo Wii ve DS için geliştiriliyor.

Unutmadan oyunun çıkması beklenen Prince of Persia filmi ile alakası yok. Ancak karşılıklı olarak hem film hem oyun büyük sükse yapacak gibi gözüküyor. 

Prince of Persia: The Forgotten Sands Haber 2

Prince of Persia: The Forgotten Sands Haber

3 Yorum

  1. lady lazarus

    Ayrıca oyunun sinema filmi Jack Gyllenhaal’li  “Prince of Persia : The Sands of Time” da Türkiye’de 20 Mayıs 2010 tarihinde vizyona girecek. Konuyla ilgili bir haberiniz var mıydı bilmiyorum ama aklıma gelmişken sölemeden geçemedim =)

    Filmin fragmanı da youtube’da mevcut..

Bir cevap yazın