Prince of Persia: The Forgotten Sands PC Versiyonunun Çıkış Tarihi

Prince of Persia oyunun yaratıcısı Jordan Mechner, ilk Prince of Persia oyununu geliştirirken aklında biraz para kazanmaktan  başka bir şey yoktu herhalde ama Jordan Mechner, nereden bilebilirdiki oyun dünyasında uzun yıllar değerini koruyacak bir marka yarattığını, Prince of Persia serisinin milyonlarca kopya satacağını, yıllar sonra Ubisoft adlı bir oyun firmasının bu oyunun isim haklarını satın alıp seriye devam edeceğini… Hayır Jordan Mechner, sadece hayalindekini oyunu geliştirmişti…

Prince of Persia oyunun başarısının altında sadece piyasaya sürüldüğü zamanının en iyi görselleri sunan oyunlardan biri olması ve animasyonlarının kalitesi yatmıyor tabi ki; doğu masallarından etkilenilerek yazılmış oyunun hikayesi de oyunun başarısında önemli bir rol oynamıştı.

Prince of Persia: The Forgotten Sands Haber 3

İlk oyunun ardından geliştirilen Prince of Persia oyunları hiç bir zaman ilk oyunun başarısını yakalayamadı ta ki, Ubisoft, Prince of Persia oyunun isim haklarını satın alıp Prince of Persia: The Sands of Time’ı bizlerle buluşturana kadar. Belki Prince of Persia: The Sands of Time, ilk Prince of Persia oyunu kadar etkileyici ve ses getirici olmadı ama seriyi tekrar özüne döndürdüğü ve ilk oyunun oynanış dinamiklerine sadık kalmaya çalıştığı için oldukça başarılı oldu.

Ubisoft, Warrior Within ve Two Thrones ile seriye devam etti ve seriyi çok da bozmadı. Fakat 2008’de çıkan Prince of Persia oyunu tam anlamıyla seriden koptu. Aslında Prince of Persia 2008, kendi başına iyi bir oyundu ama Ubisoft’un geliştirdiği Prince of Persia oyunlarının hikayesini devam ettirmiyordu ve serinin oyun dinamiklerini değiştirmişti.

Nihayet Ubisoft, The Sands of Time ile başlayan Prince of Persia hikayesini, Prince of Persia: The Forgotten Sands ile devam ettiriyor. Ve, bu oyun ile tanışmamıza oldukça az bir süre kaldı. Konsollar için 24 Mayıs’ta çıkacak olan The Forgotten Sands’ın PC sürümü yaklaşık 10 günlük bir gecikmeyle 4 Haziran’da piyasaya sürülecek.

Her ne kadar bu oyundan çok umutlu olmasam da Ubisoft’un bizlere neler hazırladığını merak etmiyor da değilim.

4 Yorum

  1. çılgın prens

    forgetten sand ı merakla bekliyorum . 2008 de çıkan yenş prens gerçkten konuyla hiçbir alaksı yoktu hem o pençe enrden çıkmıştı ve daha az dövüş vardı genelde tuzakları geçioduk ama inşallah yeni prens onun gibi olmaz dövüşlere önem verseler güzel olur 2008 deki prensde toplam 20 dövüş felan vardır yani 

     

Bir cevap yazın