Prey 2’den Yepyeni Ekran Görüntüleri

QuakeCon 2011’in özel konuğu Prey 2’den 14 yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsü.

Prey, 10 yıl kadar süren problemli bir yapım sürecinin ardından 2006’da raflarla buluşmuş ve klişeleşmiş diyebileceğimiz “uzaylı güçlere karşı mücadele” hikayesine rağmen bizlere kızılderili mitolojisinden izler taşıyan heyecan verici ve sürükleyici bir FPS deneyimi yaşatmayı başarmıştı. Ne var ki oyunun geliştiricisi Human Head Studios ve yapımcı Scott Miller’ın (3D Realms) devam oyunu projesi, 2008 yılında sessiz sedasız rafa kalkmış; hemen akabinde markanın tüm hakları ZeniMax Media (Bethesda) tarafından satın alınmıştı. Aradan geçen bu üç yıllık süre içerisinde Prey 2’ye dair ne bir söylenti ne de bir resmi duyuru geldi. Ta ki geçtiğimiz Mart ayına kadar…

Evet, Prey 2 beş yıla yayılan enteresan bir bekleme sürecinin ardından nihayet Mart ayında duyurulmuş ve hemen ardından oyundan oldukça sağlam bilgilere ulaşma fırsatı yakalamıştık.

İlk oyundaki Domasi Tawodi’nin (Tommy) yerine bu kez Killian Samuels adında bir gardiyanın hikayesine odaklanacak ve bizlere Mirror’s Edge, Chronicles of Riddick ve Blade Runner karışımı bombastik bir deneyim vaat eden Prey 2 de QuakeCon 2011’in konukları arasındaydı (ne alakası var demeyin; oyunun dağıtımcısı Bethesda, id Software’in yeni ortağı bildiğiniz gibi). Biz de oyuniçinden alınmış 14 yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsünü sizler için seçtik. Buraya tıklayarak galerimize ulaşabilirsiniz.

Oyunun 2012 yılı içerisinde raflarda olmasını bekliyoruz.

Prey ss 1

1 Yorum

  1. Zeratul

    İlk oyundan devam edeceğinin sinyalleri vardı ama bu kadar bekleyeceğimizi sanmazdım.
    Görsellerden anlaşıldığına göre mekan tasarımları kapalı alanların dışına çıkmış, ilk oyunda Doom 3, Q4 benzeri mekanlar vardı koridorlarda gezmekten daral gelmişti.
    Şimdide Biraz Mass Effect esintileri imevcut oyunda, farklı ırklar onların yaşam alanları falan gibi. İlk oyun biraz gölgede kalmıştı umarız bu daha kendini belli eden bir yapım olur

Bir cevap yazın