Powercolor Su Soğutmalı HD 6990 Modelini Duyurdu

AMD grafik kartlarının önde gelen üreticilerinden Powercolor, su soğutmalı (LCS) HD6990 4GB GDDR5 modelini tanıttı. Sulu soğutma sistemleri üreticisi olan EKwaterblocks ile çalışan Powercolor, kartın stabilitesini arttırırken aynı zamanda hızaşırtma potansiyelini de en üst düzeye çıkarmayı hedeflemiş.

PowerColor HD 6990 LCS

PowerColor LCS HD6990 üzerinde kartın tüm önemli bileşenlerini tamamıyla kaplayan ve bakır tabanlı dizaynı ile ısıyı uzaklaştıran su bloğu ünitesi yer alıyor. Böylelikle kart, tam yük altında iken bile referans tasarıma göre %30 daha serin çalışıyor. PowerColor paket içerisinde 3/8″ ve 1/2“ donatımları ile su akışını en üst düzeye getirilebilmesini ve su sızıntısının engellenebilmesini sağlayan ek aparatları da sunuyor. Kullanıcılar bu aksesuarlar yardımıyla kendilerine özel sıvı soğutma sistemini oluşturabilecek.

Ayrıca PowerColor LCS HD6990’nin Dual Bios özelliği desteklediğini, böylece 830 MHz olan çekirdek hızını 880MHz’e kadar çıkartabildiğini de ekleyelim.

PowerColor HD 6990 LCS

PowerColor HD 6990 LCS

PowerColor HD 6990 LCS

2 Yorum

  1. RPG

    Bende Sapphire HD 6990 var, çok ısınıyor ve çok gürültülü bu yüzden keşke su soğutmalı alsaydım diyorum, tabi fiyat olarak en az 1,5 kat daha fazladır bunuda biliyorum. Kocaman karta minicik fan neden takılır anlamış değilim 🙁

Bir cevap yazın