Powercolor PCS++ HD6870 Duyuruldu

Powercolor, HD6870 modelini PCS++ serisi ile tanıştırdı.

Yeni Powercolor HD 6870 PCS++ 975 MHz çekirdek hızı ve 1150 MHz bellek hızı ile referans tasarıma göre %8 daha iyi oyun performansı ve %5 daha az güç tüketimi sunuyor.

PowerColor PCS++ HD6870, Powercolor’a özel Volterra, Poscap ve Proadilizer gibi en iyi bileşenlerini bir araya getiren“ Platinum Power Kit” onboard dizaynın bütün avantajlarını da beraberinde sunuyor. Bu kaliteli bileşenler sayesinde oyunseverler yüksek hızaşırtma koşullarında bile stabiliteden ödün vermiyorlar.

PowerColor PCS++ HD6870

Bununla birlikte, PCS++ HD6870’de Powercolor’a özgü Profesyonel Soğutma çözümlerini görüyoruz. 92mm soğutucu fan ve 3 adet çekirdek ısı boruları en iyi verimli soğutma çözümü sunuyor. Ayrıca, yeni soğutma çözümünde GPU yüzeyinin tamemen kapatıldığını ve bu sayede GPU’dan ısı transferinin attırıldığını görüyoruz.

Powercolor PCS++ HD 6870’in önümüzdeki günlerde marketlerdeki yerini almasını bekliyoruz. Fiyat hakkında ise bir bilgimiz yok henüz.

2 Yorum

  1. Sezai

    Ekran kartı piyasasını yakından takip edenler bilirler, eskiden ekran kartları 3 seviye çıkardı; giriş, orta ve üst seviye.
    Giriş 40-100 dolar arası, orta 100-200 dolar arası, üst seviye 200-300 dolar arasıydı. Firmalar genelde 300 dolar üzeri kart çıkarmazdı, çünkü yeterince kar ediyorlardı.
    Firmaların gözünü kar hırsı döndürmüş görünüyor ki, artık sadece fiyat aralıklarını temel alıyorlar. Elinizdeki 50 dolara da kart var, 800 dolara da kart var. 450 dolarlık HD 6970 ile 220 dolarlık 6870 arasında aslında yonga bazında fark yok, ama esas soru şu, ucuz olan kartlar mı gerçekten ucuz, yoksa pahalı olan kartlar mı değerinden çok daha pahalı. 6970 ile 6850 arasındaki bu yüksek fiyat farkı neden? Bir ekran kartına 200 dolar ayıran oyunsever, istediği oyunu en yüksek ayarlarda oynayabileceği bir kart alamaz mı? Sadece AMD değil, aynı politikaları rakip nvidia da uyguluyor… Ne zaman ben 200 dolara üst seviye bir kart alabileceğim?

  2. saimsamet

    Tahminim şu ki bu savaş bir süreliğine dinecek ve fiyatlar aşağı inmeye başlayacaktır. Şu an tek monitör kullanan kullanıcılar için piyasadaki ekran kartları oyunları yüksek detay ayarlarda rahat çalıştırabiliyor. Daha iyisini yaparlarsa hangi oyunda işe yaracak zaten mevcut kartlar en zor grafikli oyunları bile rahat çalışabiliyor. Bence oyun grafik teknolojisi kartların teknolojisinin gerisinde kaldı. Oyun grafik teknolojisi kartları yakalayana kadar bu savaş diner. Bu durgunlukla beraber fiyatların düşmesinden yana beklentim. Tabi burda oyun firmalarının ekran kartı firmalarından istekleri ne yönde onu da bilmek lazım. Oyun firmaları ekran kartı firmalarından daha da iyisini istiyorlarmı ? (Amatörce bu sektörü takip eden biriyim.)

Bir cevap yazın