PowerColor, Eyefinity Özelliğini Mini DisplayPort Üzerinden Sağlayabilen Adaptörü Tanıttı

AMD ekran kartı üreticilerinden TUL, AMD’nin Eyefinity özelliğini Mini DisplayPort çıkışı üzerinden aktarmaya yarayan yeni bir adaptörü duyurdu.

“PowerColor Active Mini DisplayPort to Single-Link DVI-D Adaptör”  gibi uzun bir isme sahip adaptör, çoklu görüntü özelliğini DVI monitörler ile sağlayabiliyor.

Adaptörün arkasındaki fikir ise, çoklu görüntü teknolojisini çok daha ucuza kullanıcılara ulaştırmak. Adaptör 1920 x 1200’e olan kadar çözünürlüklere ve 1080p HDTV’ye destek veriyor. Ayrıca adaptör,  görüntü içeriğinin sorunsuz aktarılması ve uyum sorunu olmaması için DPCP ve HDCP sistemlerinin ikisini de destekliyor.

Ayrıca adaptör, 32-bit renk derinliğine uyumlu, böylece birçok görüntü yazılımıyla uyumlu çalışıyor. PowerColor Active Mini DisplayPort to Single-Link DVI-D Adaptör, PowerColor HD6870 serisi, HD5970, HD5870 Eyefinity 6 ve HD5770 Eyefinity 5 kartlarıyla uyumlu. Bu adaptör ile, herhangi bir yazılım kurmadan, DisplayPort girişine sahip olmayan monitörler ile de Eyefinity teknolojisinin nimetlerinden yararlanmak mümkün.

Bir cevap yazın