Portal’ın Yaratıcılarından Kim Swift’in Yeni Oyunu Duyuruldu: Quantum Conundrum

Bulmaca oyunu hayranları, çok çok enteresan bir oyuna hazırlanın…

kim swift

Kim Swift

Portal’ın arkasındaki isim Kim Swift’in Valve’dan ayrılıp ona daha büyük imkanlar sunan Dark Void’in geliştiricisi Airtight Games saflarına katılmasının ardından nasıl bir oyun fikriyle çıkacağını çok merak ediyorduk. Evet, bu muhtemelen yine bir bulmaca oyunu olacaktı. Ama nasıl? Biz merakımızı PAX 2011’de gidermeye hazırlanırken, merakla beklenen duyuru bugün geldi. Kim Swift ve Airtight Games’in yeni oyunu Quantum Conundrum, Square Enix tarafından duyuruldu.

Bir bulmaca/macera oyunu olacak Quantum Conundrum’da çılgın bir mucit olan amcasının evinde (aynı zamanda bir laboratuar) kaybolan amcasını arayan bir çocuğu kontrol edeceğiz. Çılgın amcamızın icatlarından biri olan ve boyut değiştirmemize imkan tanıyan eldiveni kullanarak boyutlar arasında geçiş yapacak ve içinde bulunduğumuz odanın fiziklerini değiştirerek karşımıza çıkan bulmacaları çözmeye çalışacağız.

Kulağa çok ilginç geldiğinin ve kafanızda pek bir şey canlanmadığının farkındayım. O yüzden en iyisi Gamespot’un yayınladığı muhteşem demo görüntülerini izlemek. Demoyu Kim Swift anlatıyor ve bize etrafımızdaki objelerin ağırlıklarını 10 kat azaltan “pofuduk boyut” ve zamanı 20 kat yavaşlatan boyut ile neler yapabileceğimizi gösteriyor.

Gabe Newell böylesine yetenekli bir tasarımcıyı kaybettiği için kafasını taşlara vuruyor mudur acaba?

3 Yorum

Bir cevap yazın