Portal 2 Valve’nin İzole Edilmiş Son Tek Kişilik Oyunu Olabilir

GameTrailer TV’den Geoff Keighley’in aktardığına göre, Portal 2 Valve’in izole edilmiş son tek kişilik deneyimi olacak (muhtemelen).

Sanırım önce izole edilmiş tek kişilik senaryo deneyimini açmam gerekiyor. Valve’in izole edilmiş diyerek kastettiği bünyesinde co-op ve çoklu-oyuncu bulunmayan klasik tek kişilik senaryolar, tıpkı Portal 2’de gördüğümüz gibi.

İşte GameTrailer TV’den Geoff Keighley’in Valve’in içinden aktardığına göre, muhtelemen Portal 2 şirketin en son izole edilmiş tek kişilik senaryosu olacak.

Yani, eğer bu haber doğruysa ve Valve kararını gözden geçirmezse, bir sonraki Half Life oyunu en azından co-op mekaniklerine sahip olacak, belki de Valve, bir daha hiçbir zaman Half Life oyunu geliştirmeyecek.

Aslında Valve’in 2007 yılından beri geliştirdiği oyunlara göz atarsak (Left 4 Dead, Portal 2 ve yakında gelecek DOTA 2) bunun hiç de uzak bir olasılık olmadığını görebiliriz.

Steam ile co-op ve çoklu-oyuncu modları için büyük bir altyapıya sahip olan Valve’in bu yönde bir adım atması kimseyi şaşırtmamalı. En azından beni şaşırtmayacak.

Basit fikirlerden iyi oyunlar yapmak stratejesinde bir sonraki aşama ha… Bravo Valve…

6 Yorum

 1. lazboy

  Half life ın yayin haklarini alicak tek zengin firma var EA oda almaz sa warner bros satarlar oyunu sonu FEA 2 gibi olur cikar zaten Valve de oyundan anlamiyor en dandik firma bile Half life Valve den iyi yapar adamlar 1 saat lik ek paket cikariyor ya:D biz okadar dolar bayicaz aldigmiz oyun 1-2 saatlik olucak ise bak:D

 2. Ziyaretçi

  half life 2 $10
  half life 2 episode 1 $8
  half life 2 episode 2 $8

  Eğer bu pahalıysa oyun piyasası hakkında hiç bir şey anlamadığın belli.

  Valvenin tek pahalıysa sattığı oyun Portal 2 dir. Buda yeni çıktığı için.
  En geç yazın %50 indirime girer.

  Beğenmediğiniz firma “Valve” ise oyun piyasasının tüketiciye uygun fiyat çıkarmasını sağlayan dijital rekabet ortamını yaratmıştır ve tam 3 ayrı oyunda 3 kez yılın oyunu ödülüne layık görülmüştür.

  • lazboy

   ilk cıktıgı zamanki fiyatlariyle gel karsima oyun ciktiktan 6 sene sonraki fiyatlariyla gelme karsima::D ilk cıktıgı zaman 2 saatlik oyuna 40 dolar veren kerizler vardi

 3. onur_

  iyi hoş da left 4 dead 2’de neler olduğunu da biliyoruz. İlk oyundan pek bir farkı olmayan şişirme bir oyunu 50 dolara sattılar millete 2 ay sonra yarı fiyatına indi. Bence hiçbir oyun firmasına körü körüne bağlanmayalım bence. Valve güzel oyunlar yapıyor ama işi biraz ticarete döktüğünü de kabul etmek gerek.

 4. Ziyaretçi

  l4d2 ilk oyundan çok farklı olmayabilir ancak l4d 1 e update vermeyi kesmediler. İnsanlar 6 ayda bir çıkan cod serisine 60 dolar bayılırken hiç şikayet etmiyorlar. Episodelara 20-30 dolar vermek çok mu abartı bir fiyat?

Bir cevap yazın