Portal 2 Resmi Olarak Duyuruldu

Birkaç gün önce Portal’a aralıklı olarak iki güncelleme geldi. İlk güncelleme ile oyuna yeni ses kayıtlarının eklendiğini fark ettik. Son güncelleme ile oyunun sonu değişti! İşte tüm bu veriler oyun severlerin forumlara akın etmesine sebep oldu. Herkes Portal 2 mi geliyor yoksa Half Life 2: Episode 3’e hazırlık mı yapılıyor diye istişare içerisine girdi. Valve bizi çok yormadı, sonunda azından baklayı çıkardı.

Aslında Valve direk olarak bir şey söylemedi, ilk olarak Gameinformer adlı derginin yeni sayısı kapağı ve makale konusu edindiği oyun Portal 2 olunca ortalık karıştı.

Portal 2 ayrı bir oyun olacak, DLC ya da ek paket değil. Yeni oyun mekanikleri, hikaye kurgusu ve özellikler içerecek. Oyunda CO-OP olacağı da duyuru içerisine eklemiş. Portal şuan için sadece PC ve Xbox360 için geliştiriliyor(!). Böylece Portal teknolojisini bir veya birden çok arkadaşımızla deneyeceğiz. Ek olarak Gamerinformer kapağına bakacak olursak

Aperture Science Returns for the people who are still alive.

yazısını görüyoruz, Aperture Science geri dönüyoruz ve arkada kalanlara el uzatıyoruz…

Portal 2 GlaDOS

Portal 2

Half Life 2: Episode 2 içerisinde Aperture Science ile bağlantılı öğeler vardı. Portal 2 ile bu öğeler bağdaşacak, böylece Half Life 2: Episode 3 için elde tutulur veriler açığa çıkacak diye düşünüyoruz. Ayrıca GlaDOS’un kendini kopyalamadığından da kimse emin olamaz…

Peki ya sizin kehanetiniz nedir? Portal 2’nin gelmesi sevindirici ama hepimizin kalbinde Half Life 2: Episode 3 var, haksız mıyız?

1 Yorum

Bir cevap yazın