Portal 2 PS3 Kodu ile Steam Kodu Ayrı Ayrı Kullanılabilecek (Güncellendi)

Portal 2 ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri yanıtını buldu.

Bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Portal 2’nin oyunseverlerle buluşmasına yalnızca 3 gün kaldı ve oyunla ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de nihayet yanıtını buldu.

Evet, Portal 2’nin PlayStation 3 versiyonunu satın alırsak beraberinde gelen Steam kodunu bir arkadaşımıza verebileceğiz. Ancak JustPushStart sitesinin haberine göre dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta var.

Eğer oyunun PS3 versiyonuna sahip olan kullanıcı, Steam hesabını PSN hesabına linklerse Steam kodunu verdiği arkadaşıyla aynı anda oynaması mümkün olmayacak. Aynı anda oynayabilmek için arkadaşına yeni bir PSN hesabı açması ve arkadaşının Steam hesabını bu yeni PSN hesabıyle ilişkilendirmesi gerekiyor. Eh, taş çatlasa 3 dakikalık bir işlemden bahsediyoruz yani. 🙂

Bakalım bütün bunlar, PlayStation 3 ile PC kullanıcılarına birlikte tadabilecekleri eğlenceli deneyimlerin kapısını aralayabilecek mi?

Güncelleme: Peki Steam’in PlayStation 3’te nasıl çalıştığını görmek ister misiniz? Video hemen aşağıda.

1 Yorum

  1. lazboy

    bos bir oyun ne para verilir ne de üstüne para verilse oynanir nedir bu pc cinin cilesi ya insanlar okadar sistem diziyor cikan oyunlara bak pc ciler oyun bekliye bekliye yillar geciyor sistemler copluk oluyor:D

Bir cevap yazın