Point of View GeForce GTX 480 ve GTX 470 Ekran Kartları

Onca erteleme ve spekülasyondan sonra Nvidia, nihayet GeForce 4XX serisini bir kaç gün önce tanıttı. GTX 480 ve GTX 470, oyunlarda gösterdiği performansla birçok kimseyi tatmin etmezken, bazı donanım severleri de özellikle tesallation kullanan oyunlarda gösterdiği ekstra performansla etkilemeyi başardı.

Burada sorulması gereken soru şu: performans her şey midir? Hayır, performans her şey değildir. Yıllardır Nvidia ekran kartı kullanan birinin GeForce 4XX serisine geçmemek için hiç bir nedeni yoktur sanırım. Aynı şekilde hali hazırda HD 5870 kullanan birinin de GeForce GTX 4XX serisine geçmesi için iyi bir neden varmış gibi gözükmüyor. Demek istediğim GTX 480’in yüksek güç tüketimi sizin için sorun oluşturmuyorsa o zaman üst düzey bir ekran kartı seçiminizde marka tercihi öne çıkacaktır. Ne de olsa GeForce GTX 480 500 dolarlık fiyatı uygun gibi gözüküyor özellikle HD 5870’in 400 dolara bulunabildiğini hesaba katarsak.

Point of View GeForce GTX 470

Point of View GeForce GTX 470

Point of View GeForce GTX 480

Point of View GeForce GTX 480

Eğer GTX 4XX serisinin getirdiği yenilikler ve performanstan memnun olan kesimdenseniz, size güzel bir haberimiz var. Point of View, GTX 480 ve GTX 470 ekran kartları kısa bir süre sonra ülkemizde de bulunabilecek. Point of View’i diğer markalardan ayıran ise; satın aldığınız GTX 4XX serisi kartta kullanıcı hatasından dolayı oluşan patlak, çatlak, kırık yoksa arızalı kartlarınız anında yenisiyle değiştiriliyor. Bu, son kullanıcı için oldukça güzel bir seçenek. Hele benim gibi bilgisayar satıcıları ile kavga etmekten artık gına gelmişse size…

Bir cevap yazın