PlayStation’ın Yeni Patronu Andrew House Oldu

Kaz Hirai ise SCE yönetim kurulu başkanlığına geçecek.

Andy-house20090818205708Sony bugün Sony Computer Entertainment Avrupa (SCEE) başkanı Andrew House’un Sony Computer Entertainment International (SCEI) patronluğuna getirildiğini duyurdu. Koltuğun eski sahibi Kazuo Hirai ise SCE yönetim kurulu başkanlığına geçecek. Şu anki yönetim kurulu başkanı Akira Sato ise 31 Ağustos’ta emekliye ayrılacak. Sony eğlence kanadında yaşanan bu üst düzey yönetici değişiklikleri 1 Eylül’den itibaren geçerli olacağını da belirtelim.

Andrew House, PlayStation One’ın geliştirilmeye başlandığı 90’lı yılların başından bu yana Sony’de görev yapıyor ve görünüşe bakılırsa yerine geçeceği Kaz Hirai de onun yeteneklerinden oldukça emin:

Andy’nin Sony ve SCE grubunda çalışarak geçirdiği 20 yıllık süreçte kazandığı yeteneklerin ve tecrübenin PlayStation markasını daha ileriye taşıyacağına ve network çağında bu işi yönetmek için yeni insiyatifler getireceğine olan güvenim tam. 

Andrew House, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir röportajda PlayStation 3’ün ve 3D’nin gerçek potansiyelini daha yeni yeni kullanmaya başladıklarını belirtmiş ve PS3’ün daha en az 4 yıllık ömrünün olduğunu vurgulamıştı.  Bu değişiklik Sony’nin gelecek planlarına nasıl yansıyacak, hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın