PlayStation Vita 500,000 Barajını Devirdi

Kaz Hirai CES 2012’de açıkladı…

Sony’nin yeni el konsolu PlayStation Vita, 17 Aralık’ta Japonya’da satışa çıkmıştı hatırlarsanız. Ancak bu çıkış, Aralık 2004’te henüz daha ilk günden 200 bini devirip stokların altını üstüne getiren PSP’nin yanında birazcık sönük kalmıştı sanki. Hatta henüz daha ikinci haftada gelen raporlar, satışların %75 azaldığını gösteriyordu.

Sony Computer Entertainment başkanı Kazuo Hirai’nin bugün Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te katıldığı medya bilgilendirme toplantısında yaptığı açıklama ise, Vita’nın aslında çok da fena satmadığını gözler önüne seriyor. Zira PS Vita, raflardaki üçüncü haftasının sonunda 500,000 barajını devirmiş durumda. Üstelik bu açıklama, satış kanallarına gönderilenleri değil, son kullanıcıya satılan toplam ürün sayısını gösteriyor. Yani Hirai, pek çok dev şirketin aksine fabrikadan çıkan toplam birim sayısının ardına gizlenmemiş.

PlayStation Vita, Kuzey Amerika ve Avrupa ülkeleri ile birlikte ülkemizde de 22 Şubat’ta raflarda olacak. Bakalım Sony’nin bu yeni bebeği, PSP’nin ABD’de ilk günden yakaladığı 500,000’lik satış rakamını devirebilecek mi?

Bu arada unutmadan Vita’nın Wi-Fi versiyonunun ülkemizde 749 TL’den, Wi-Fi+3G versiyonunun ise 899 TL’den satılacağını hatırlatalım.

PlayStation Vita

1 Yorum

Bir cevap yazın