Playstation Phone İncelendi

Engadget, Sony’nin sır gibi sakladığı Playstation Phone’u inceleme şansı bulmuş.

Gazetecilik pek sınır tanımaz; her olayı, her önemli gelişmeyi haber yapmak ister. Teknoloji haberciliğini de pek farklı sayılmaz. İşte, Sony daha Playstation Phone lafını telaffuz etmezken, Engadget Playstation Phone örneklerinden birini ele geçirmeyi başarmış. Sony, Engadget’i dava eder mi bilmiyoruz, ama haber yayınlandığına göre biz de Playstation Phone’un teknik özelliklerine değinebiliriz.

İncelemeye göre Playstation Phone, Android 2.3 yüklü, 4″, 512 MB belleğe ve çoklu-dokunmatik 854 x 480 LCD bir ekrana sahip. Playstation Phone içinde kullanılan işlemci belli olmasa da (sanırım sökmeye kıyamamışlar) tek çekirdekli 122.88 MHz ila 1 GHz arasında bir işlemciden bahsediliyor ve bir de Adreno 205 GPU.

İncelemeye göre Playstation Phone, Neocore testinden 59 FPS almış. Çift çekirdekli Tegra 2 LG Star cep telefonunun 43 FPS aldığını düşünürsek aynı testten bu, iyi bir sonuç. Kaldı ki, oyun üzerine odaklanmış bir akıllı cep telefonunundan başkası da beklenmezdi heralde.

Telefondan diğer detaylar ise şöyle:

Playstation Phone

Playstation Phone

  • Ön yüzde Home, Menu, Back ve Search tuşları.
  • Sağ sol ve ses ayar tuşları
  • MicroUSB ve speaker çıkışı ön tarafta
  • LED flashlı 5MP kamera, LED flash ve ikinci bir mikrofon
  • Stereo hoparlör

İncelemeye göre, telefon oyun oynamak için kullanıcıya gerekli ergonomi ve rahatlığı sunabiliyormuş. Bunun dışında, diğer detaylar için incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

Sony’nin Android tabanlı cep telefonu için oyun geliştireceğini açıklamasından sonra, Playstation Phone ve PSP2’nin neden farklı cihazlar olarak piyasaya sunulduğunu kestirmek zor değil açıkacası.

PSP2, Playstation 3 gücünde güçlü bir donanıma sahip gerçek bir el konsolu, Playstation Phone ise, oyun oynamak için ergonomik tasarıma sahip ama cep telefonu ile el konsolu arasında sıkışan bir hibrid tasarım.

Sony, Playstation Phone’u resmi olarak tanıtınca, diğer detayları da öğrenebileceğiz.

Bir cevap yazın