PlayStation Network’ün Bugün Düzelmesi Bekleniyor

Sabır taşı çatladı…

Hiç kuşku yok ki; son günlerin birinci gündem maddesi PlayStation 3 kullanıcılarının tam 5 gündür PlayStation Network hizmetinden faydalanamaması. Sony’nin konu hakkında tatmin edici bir açıklama yapmıyor oluşu ve özellikle de sorunun neden kaynaklandığını paylaşmaması son kullanıcıları daha da geriyor. Sony için sarf edilen sevgi dolu sözcüklere ise hep aynı soru işareti eşlik ediyor: “İyi de bu kesinti ne zaman bitecek?”

Sony’e yakınlığı ile tanınan İngiliz Electronic Theatre sitesinin haberine göre, beklenen gün bugün olabilir. Zira site yetkilileri, SCEE’den (Sony Avrupa) bir yetkiliyle e-posta yoluyla da olsa görüşmeyi başarmış ve PSN’in bugün yeniden hizmete girmesi için inanılmaz bir çaba harcandığını öğrenmiş. Tabii ki ortada kesin bir durum yok. Kaldı ki Electronic Theatre’ın ulaştığı SCEE yetkilisi, kendisinin şu an PSN üzerinde çalışan ekipte yer almadığını da açıkça vurgulamış. Ancak biz yine de bu haberin doğru olmasını umut edelim.

Bugün PSN’e kavuşabilirsek Mortal Kombat incelememize de son dokunuşları yapıp sizlerle paylaşabiliriz demektir. Oyunun çoklu oyuncu içeriğine göz atıp üç beş online fatality çekmeden yarım yamalak bir şeyler yayınlamak istemiyoruz doğal olarak. 🙂

3 Yorum

 1. Sabertooth

  Açılmazsa artık önümüzdeki cuma namazından hocadan rica eder ona da bir dua göndeririz. Yurdumda olmayacak şey değil. 🙂

  Bu arada ilk satırdaki “tam 5 gündür….” olması gereken yer, “tma 5 gündür… ” şeklinde yazım yanlışlığına kurban gitmiş. Benden hatırlatması.

 2. Ziyaretçi

  Playstation united states sitesindeki bilgileri yakından takip ediyorum. Bir saldırı gerçekleşti ancak bu saldırı anında farkedildi ve psn güvenlik sebebleriyle kapatıldı. Sony görevlileri bu durumdan yararlanmanın en iyi yolunu güvenlik açıklarını tespit etmek ve geliştirmek olduğuna karar verdiler. Bunları elde etmek 1 günde olacak iş değil arkadaşlar. Evet beklemek çok sıkıcı hatta delirtici bir deneyim olabilir ancak ; acele işe şeytan karışır derler. Şahsen ben ps3 ün daha güvenlikli olarak gelmesini 1 hafta online oyun oynayamamaya tercih ederim.

  PSN hakkındaki bilgileri http://www.us.playstation.com dan takip edebilirsiniz. Bugün geliceğiyle ilgili bir haber okumadım hatta :

  I know you are waiting for additional information on when PlayStation Network and Qriocity services will be online. Unfortunately, I don’t have an update or timeframe to share at this point in time.

  As we previously noted, this is a time intensive process and we’re working to get them back online quickly. We’ll keep you updated with information as it becomes available. We once again thank you for your patience.

  Muhtemelen çarşambaya açılır. En kötü ihtimal cuma derim çünkü daha fazla tepkiyi göze almazlar.

 3. Ziyaretçi

  http://blog.us.playstation.com/2011/04/26/update-on-playstation-network-and-qriocity/

  Although we are still investigating the details of this incident, we believe that an unauthorized person has obtained the following information that you provided: name, address (city, state, zip), country, email address, birthdate, PlayStation Network/Qriocity password and login, and handle/PSN online ID. It is also possible that your profile data, including purchase history and billing address (city, state, zip), and your PlayStation Network/Qriocity password security answers may have been obtained

Bir cevap yazın