PlayStation 4 E3 2012’de Duyurulmayacak

Kaz Hirai söylentilere son noktayı CES 2012’de koydu.

Kaz HiraiSon birkaç haftadır PlayStation 4 ve Xbox 720’nin (bu salak isim nereden çıktı acaba?) Haziran ayında E3 2012’de duyurulacağı söylentileri iyiden iyiye yoğunlaşmaya başlamıştı. Ancak bu söylentilere ilk yanıt Sony cephesinden geldi.

Sony Computer Entertainment başkanı Kazuo Hirai, Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te katıldığı bir oturumda gelen bir soru üzerine PlayStation 4’ün E3 2012’de duyurulmayacağını açıkladı. Üstelik PlayStation 3 için biçtikleri 10 yıllık ömrün hala geçerli olduğunu ve bundan geri dönme niyetlerinin de olmadığının altını çizdi. Yani bir başka deyişle PS4’ün 2016’dan önce gelmesi pek muhtemel görünmüyor.

Yersek tabii…

11 Yorum

 1. mamad

  Eğer rakipten duyuru geleceği kesinleşirse, Kaz Hirai amcamız o 10 yıl lafını çok kötü şekilde yutar, hazımsızlık yapar. XBOX360’ın 1 yıl erken piyasaya girmiş olmasının sonuçlarını bile hâlâ hazmedeme Sony, sırf bu yüzden PS3’ün suyunu çıkarmaya çalışıyor. 2. kez aynı şey olursa PS tarafı büyük darbe yer. Sony kesinlikle Microsoft’tan önce davranmaya çalışacaktır yeni nesil konusunda.

 2. marti

  Şimdi belgelere bakarsak bundan önceki ps sürümleri 5-6yıllık arayla çıkmış,o yüzden bir ps4 duyurusu bizi şaşırtmamalı,ama olacağını zannetmiyorum,malum şu an ki kriz yüzünden alım güçlerinin düşmesi,ps’ın hala donanım olarak çok güçlü olması vs. da yakın dönemde yeni sürüm konsolların çıkma ihtimalini düşürüyor.2016’ya kalacağını zannetmiyorum,tahminen 2014 gibi çıkar,microsoft bir delilik yaparsa 2013 2.yarı da olabilir.yalnız oha lan ps3 çıkalı 6 yıl olmuş,dün gibi hatırlıyorum.

 3. ?

  10 yıl abartı tabikide ama zaten adamda 10 yıllık ömrün hala geçerli olduğunu söylemiş yani kesin 10 yıl dolacak diye bir söylem yok ortada neticede. bence 2013 te çıkar gibi.

 4. Ziyaretçi

  10 yıl ömür biçmesi ps4 ün 10 yıl sonunda çıkacağı anlamına gelmeyebilir. Burada 10 yıllık bir destekten bahsetmiş olamaz mı? Ayrıca 2012 de duyurulacaksa en geç 2013 Ç3 de piyasaya çıkar.

 5. okan

  bende playstation 4 yok ancak similatörli bir oyun konsolu olucak diye düşünüyorum.Playstation 1 çıkınca ( söylemeyin bende bütün sürümleri var yenisi geldikçe alıyorum.) tanında bır çift silah verdiler yani wii gibi olur diyorum çünkü xboks bence bütün önemi dışa verip sistemi abartılı anlatıyor

Bir cevap yazın