PlayStation 3 Tüm Zamanların En İyi İkinci Konsolu

Bu sözler John Carmack’e ait…

John CarmackQuakeCon 2011 geçtiğimiz hafta sona erdi ve id Software’in yeni oyunu Rage’in yanı sıra Bethesda’nın geliştirdiği Skyrim ve dağıtımcılığını üstlendiği Prey 2, Dishonored ve hatta Brink de oradaydı. Su yüzüne pek derin bilgiler çıkmamış olabilir; ancak Rage ve Skyrim’in oyunseverlerle buluşup oynama şansı bulanlardan tam not alması QuakeCon’un ruhuna yakışır önemli bir haber oldu.

Carmack ise 90 dakikalık konuşmasının dışında yaptığı röportajlardaki enteresan çıkışlarıyla gündem yarattı diyebiliriz. Bunlardan ilki Doom 4’ün PlayStation 3’ün blu-ray disklerine sığmayacak kadar büyük olma olasılığıydı.

İkincisi ise RipTen sitesinden geldi. İşte Carmack’in “PlayStation 3 hakkında gerçekten ne düşünüyorsunuz” sorusuna verdiği cevap:

PlayStation 3 şu ana kadar yapılmış en iyi ikinci konsol. *gülümsüyor*

RipTen editörü soruyor: “Peki ya birincisi?”

360

Carmack, bu sözlerini biraz açmayı da ihmal etmemiş tabii ki. Tecrübeli geliştiriciye göre PlayStation 3 oyun geliştirme araçları yönünden çok zayıf. Ancak yine de Rage’in bazı noktalarında PS3’ün 360’dan daha iyi bir iş çıkardığını gizlemiyor. Cell mimarisi sağolsun. Yine de son söz her iki versiyonun da tamamen aynı görüneceği yönünde.

Ekim ayını beklemekten başka çaremiz yok şimdilik.

4 Yorum

Bir cevap yazın