Pirates, Vikings & Knights II 2.3 Sürümü Yayınlandı

Half Life Source SDK motoru kullanılarak yapılan en özgün modlardan biri olan Pirates, Vikings & Knights II’nin BETA 2.3 sürümü halka açıldı. Büyük değişiklikler ve yeni bir sınıf içeren yeni sürüm ile “Aman sabahlar olmasın.” diyoruz. Korsan, Viking ve Şövalye olmak üzere üç ana grup içeren oyunumuz bizi eskilere götürüyor ve acımasız olduğu kadar eğlenceli bir rekabetin içerisine sürüklüyor.

Eğer Steam profiliniz varsa ve Source SDK motoru destekli bir oyun satın almışsanız bu modu indirip oynayabilirsiniz. Üstelik BEDAVA! Bahsettiğimiz oyunların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Modu buradaki Steam sayfasından indirebilirsiniz ya da Steam programı nın Store sekmesini açıp MOD’lar sayfasına girip 1. sıraya bakabilirsiniz :D. Eğer “ben bu listedeki oyunları aldım ama yüklü değil ne yapacağım?” diye sorarsanız Steam – Games – Tools kısmına girin burada Source SDK Base yüklü olmalı.

Counter-Strike gibi dedicated sunucular üzerinden oynanan modun Türkiye’deki tek sunucusu X Kafe tarafından açılmış durumda. Modu yüklediğinizi varsayarak size bu Türk sunucusuna nasıl gireceğinizi kısaca anlatayım. Modu açın > options > keyboard > advanced tuşuna tıklayın. Gelen küçük pencerede “enable dev console” yazısı yanındaki kutucuğu işaretleyin. Sonra menüdeyken ” é ” tuşuna basın ve konsolu açın. Bu bölüme ” connect 212.252.24.19:27015 ” yazın. İşte Türk sunucusuna bağlanmanın basit yolu. Böylece hem gecikme (lag) olmayacak hem de bizden olan insanlarla eğlenerek oynayacağız. Not: sunucuyu favori olarak Steam server listesine eklerseniz bu işlemle bir daha uğraşmazsınoz 😉

Pirates, Vikings & Knights’a mercak tutarsak bir moddan çok farklı bir oyun olduğunu görürüz. Zaten modu deneyen her oyuncu bunu söylüyor. Stratejik savaşlar, ölümcü dövüşler sonucu elde edilen özel güçler, çeşitli silahlar, son sürüm ile gelen can iyileştirme sistemi, çeşitli oyun modları (team deatmach, capture flag vb.) ve harika tasarıma sahip haritaları Pirates, Vikings & Knights’in modifikasyon ötesi, bir oyun olduğunu  kanıtlıyor.

Son sürümün cazibesi bize Pirates, Vikings & Knights için bir inceleme yazma kararı almamıza vesile oldu. Yakında modun incelemesini sitemizde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın