Pioneer DVR-A06 DVD Yazıcı: +/- Savaşına Artık Son

Intro

Yıl başındaki DVD Yazıcı Testi: 7 Kat Daha Fazla Kapasite başlıklı karşılaşmalı testimizi yaptığımızdan beri, DVD kapasiteleri ortalama yedi kat arttı ve DVD yazıcı piyasası hızlı bir şekilde büyümeye devam etti. Bir çok üreticinin portföyünde artık DVD yazıcılarda var. Tabiki hızlarının da artması sonucu, şu anda piyasada bulunan birçok DVD yazıcı 4x hız ile yazabiliyor.

Bu arada, yeni bir trend başlatan Sony, piyasaya kendi standardını yerleştirmeye çalışarak birden fazla formatın oluşmasına sebep oldu. Çift moda sahip bir DVD yazıcı, hem DVD Forum’un standardı “eksi”, hem de DVD+RW kuruluşunun standardı “artı” ile uyumludur. İki format birbiriyle hemen hemen aynı olduğu için, oynatma açısından birbirleriyle uyumludur ve optik yapıları arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. Elektronik seviyede arasında çok ufak farklılıklar vardır. Firmware’i değiştirilen bir DVD-R yazıcı, tamamen bir DVD+R yazıcıya dönüşebilir.

Pioneer altıncı nesildeki ürünlerine DVD yazmada ki tüm yeni teknolojileri ekleyerek, DVR-A06’ın son standardlarla tamamen uyumlu olmasını sağladı. Aşağıdaki tabloda DVR-A06’nın bazı özelliklerini görebilirsiniz.

” border=”0″ cellpadding=”3″ cellspacing=”1″>

Pioneer DVR-A06 / DVR-106 Format DVD-R/RW – DVD+R/RW Önbellek 2 MB Firmware Sürümü 1.01 Hız CD Okuma Hızı 32x (4,8 MB/s) DVD Okuma Hızı 12x (16,6 MB/s) CD-R Yazma Hızı 16x (2,4 MB/s) CD-RW Yazma Hızı 10x (1,5 MB/s) DVD-R Yazma Hızı 4x (5,5 MB/s) DVD+R Yazma Hızı 4x (5,5 MB/s) DVD-RW Yazma Hızı 2x (2,7 MB/s) DVD+RW Yazma Hızı 2.4x (3,3 MB/s) Erişim Süresi CD 130 ms DVD 140 ms Desteklediği Okuma Formatları CD CD-ROM (Mode1 & 2), CD-ROM XA, CD-DA (CD Audio), Video CD, PhotoCD (single/multi-session), CD EXTRA (CD-Plus), CD-Text, CD-R, CD-RW+B16 DVD DVD-ROM, DVD-VIDEO (Tek & Çift Katman), DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW Desteklediği Yazma Formatları CD CD-R 700 (type 80), 650 (type 74), CD-RW, Highspeed CD-RW DVD DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW

Bir cevap yazın