Pil Ömrünü Uzatmak İçin İpuçları

"Dizüstü pilinizden en iyi şekilde yararlanın."

Güç tüketimi son zamanlarda en çok konuşulan konuların başında geliyor. Hem AMD hem de Intel işlemcilerinin tükettiği gücü azaltmak için yarışıyorlar; ekran üreticileri LCD ekranlarında daha verimli arka aydınlatma çözümleri arıyorlar; pil üreticileri ise daha uzun ömürlü yakıt hücreli ürünler için yatırımcılarla anlaşıyorlar (henüz satışına başlanmamış olsa da). Hatta bu iş için endüstrinin tamamını kapsayan pil ömrü uzatma çalışma grubu bile oluşturuldu.

Bütün bu gelişmelere rağmen hala bütün iş gününü çıkarabilen ortalama dizüstü bilgisayarlara sahip değiliz. iPod pilleri de son derece kısa ömürlüler ve sayısal kameralar AA pilleri sanki ağaçta yetişiyormuşçasına tüketiyorlar. Ve tabii ki cep telefonunuz ne kadar ek özelliğe sahipse o kadar çabuk pilini tüketiyor.

Yeni nesi teknolojiler gelene kadar güç yönetimi konusunda akıllıca hareket etmeniz gerekiyor. Şimdi, dizüstü bilgisayarınızı, Mp3 çalıcınızı, akıllı telefonunuzu veya sayısal kameranızı, güç kablosunu peşinizde sürüklemeden nasıl daha uzun süre çalıştırabileceğinize bir bakalım.

Bir cevap yazın