Phenom II X4 960T’nin Son Kullanıcıya Satılmayacağı Açıklandı

Dün ayrıntılı incelemesini yayınladığımız altı çekirdekten bozma dört çekirdekli Phenom II X4 960T ne yazık ki son kullanıcıya satılmayacakmış.

AMD Phenom II X4 960T

AMD Phenom II X4 960T

Dört çekirdekli bir işlemci alıp biraz şansla da olsa kilitli iki çekirdeğini açabilme ihtimali pek çok kullanıcının iştahını kabartıyordu. Rakiplerinden ayrışmak isteyen anakart üreticileri de buna izin veren modellerini çoktan duyurmuşlardı. Hatta yukarıda söylediğimiz gibi merkez sitemiz bu işlemcilerden birisine ulaşmayı başarmış ve fazladan iki çekirdeğin sunduğu başarım farkını test etmişti. Ancak AMD’nin bu işlemcilerin son kullanıcıya satılması gündemimizde yok belki isteyen olursa sistem üreticilerine verilebilir mealindeki açıklaması konuya son noktayı koymuş oldu.

AMD’nin bu kararı almasında geçmişte kilidi açılan işlemcilerin kararsız çalışmasının kullanıcılar üzerinde kötü etki oluşturduğu ve firmanın adının lekelendiği gerekçesi olduğu da iddialar arasında.

3 Yorum

 1. Ziyaretçi (vizitors)

  Onlar konuya son noktayı koydular ama bizim umutlarımıza da son noktayım koydular. AMD de alınası yegane işlemci diyerek beklediğim bu aleti alamadıktan sonra “daha da gelmem DAVOS’a” 

  Umarım benim gibi düşünenler ABD ve Avrupada çok olur da yapılan hatadan dönerler. Tabi bide Çin’de..

 2. Tahir

  Ben Phenom II X2 555BE işlemcimi Phenom II X4 olarak kullanıyor üstelik overclock ta yapıyorum, şimdiye kadar kullandığım en stabil sistem… Yani buldukları sebep saçma olmuş, sonuçta bu işin garantisi yok, kimseye zorla satmıyorlar, stabil çalışmazsa 5 çekirdek, olmadı orjinali gibi 4 çekirdek kullanırsın…

 3. Abbas

  gerçekten stabil çalışma konusunda sorun yaşayan çok kişi var…her anakart kilitli çekirdekleri her zaman açmıyor.Ayrıca açmanın çok fazla anlamı.Şayet grafik çizim ve benzeri ağır programlar kullanılmıyorsa phenom II X2 555 BE (hatta kullanılıyorsa bile) çok fazlasıyla yetiyor.İşlemciden sonra iş ekran kartında.Tahir kardeşin dediklerine katılıyorum.Ancak 6 çekirdekli işlemci kullanıp ta UZAYA gidecek halimiz yok.Eldekiler fazlasıyla yetiyor.

Bir cevap yazın