Phenom II X4 960T Son Kullanıcıya Satılmayacağı Doğru Değil (mi)?

Dün yayınladığımız haberde önceki gün ayrıntılı incelemesini yaptığımız AMD’nin Thuban temelli dört çekirdekli Phenom II X4 960T’nin son kullanıcıya satılmayacağını belki sistem üreticilerine verileceğini söylemiştik.

AMD Phenom II X4 960T

AMD Phenom II X4 960T

Fudzilla’da yayınlanan yeni bir habere göre böyle bir şey söz konusu değilmiş. Phenom II X4 960T’ler son kullanıcıya satılmak üzere pazara sürülecek ancak bu biraz gecikmeli olacak.

Fudzilla’nın ulaştığı bilgiye göre AMD’nin çekirdek kilidini açmayı zorlaştırmak için bir mekanizma ekleyip eklemeyeceği belli değil ancak işlemcinin eninde sonunda son kullanıcı pazarına sunulacağı kesinmiş.

AMD tarafından kesin bir açıklama yapılsa da biz de Phenom II X4 960T’nin satışı hakkında Deniz Baykal dönecek mi dönmeyecek mi tadında haberler yapmaktan kurtulsak. 🙂

3 Yorum

 1. beytekin45

  Bence bu işlemciler satılacak, çekirdek açma zorlaştırmak için kilit falan da olmayacak. Yapılan pazarlama taktiği. böyle söylentiler devam ettiği müddetçe İşlemci piyasaya sürülür sürülmez satış patlaması yapacak.

  • M. Gökhan Aktaş

   Katılıyorum. AMD kapalı işlemci gibi söylentiler sayesinde sürekli donanım sitelerinde inceleme ve haber konuğu olarak kendine yer bulacak. Intel gibi üst seviye işlemcilerin ses getirmesinden faydalanamayan AMD, bu tarz gizemli çekirdek açıp kapamak olaylarını kullanıyor.

   AMD birçok donanımcının gönlünde bu yüzden de yer ediniyor. Çünkü hız aşırtma, açık çarpan kilidi ve kilitli işlemci gibi durumları, işlemcisini kurcalamak isteyen kullanıcılarına sunuyor AMD.

Bir cevap yazın