Phenom II X2 555 Ve Pentium G6950 Karşılaştırıldı

Deney Sonuçları: Oyun

Pentium G6950’nin hızaşırtılmış bir şekilde oyun deneyi yapamadan ölmüş olması gerçekten kötü ancak sonraki yazılarda bu testleri gerçekleştireceğimizden emin olabilirsiniz. Şimdilik standart hızlarda Pentium G6950’nin neler yapabildiğine bakalım:

Phenom II X2 555 Ve Pentium G6950: Crysis

Phenom II X2 555 Ve Pentium G6950: Far Cry 2

Phenom II X2 555 Ve Pentium G6950: World in Conflict

Phenom II X2 555 Ve Pentium G6950: Fallout 3

Phenom II X2 555 Ve Pentium G6950: HAWX

İlk bakışta sonuçlar Pentium G6950 için kötü Phenom II X2 555 için ise biraz daha az kötü olarak görünüyor. Burada test etmek istediğimiz şey Radeon HD 5850 ekran kartımızın giriş seviyesi işlemciler tarafından ne kadar sınırlandırıldığı. Hızaşırtılmış sonuçlara baktığımızda durum biraz farklı Phenom II’nin 1920×1200 çözünürlükte genelde Core i5 750’i yakaladığını görüyoruz (burada yük daha çok ekran kartı üzerinde). Bu durum sadece işlemciye yüklenen oyunlarda (World in Conflict gibi) değişiyor. Sonuç olarak Core i5 750’nin yüksek çözünürlükte bile standart hızlardaki çift çekirdekli işlemcilerden iyi olduğunu görüyoruz.

10 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Her ne kadar aynı fiyattaki amd ve intel işlemcilerin performansı karşılaştırılsa da hesaba anakart fiyatları da katılmalı. Yani 130 liraya OC yapabileceğiniz 785 çipsetli bi anakart bulabilirsiniz, ama en dandik p55 anakartlar 200 lira civarı… Yani giriş ve orta seviye için amd, high kullanıcılar için intel…

  • Hamdi Kellecioğlu

   Bu listelerin güncellenmesi gerçekten çok fazla zaman alıyor. Yüzlerce verinin tek tek elle girilmesi gerekiyor. Tabi ki bunu biz de bahane olarak kabul etmiyoruz. Ancak şu an ne zaman güncelleneceği konusunda ne yazık ki kesin bir tarih veremiyoruz.

 2. beytekin45

  G6950 hemen hemen tüm o/c meraklıların elinde patlayacaktır. Bu işlemciden kesinlikle uzak durulmalı. Yüksek o/c kapasitesi sunacaz diye bu kadar da olmaz ki, en azından işlemci patlayacak seviyeye gelince kilitlenme gibi bir şey olmalı. Resmen sorumsuzluk.

 3. Ziyaretçiler

  Amd tüketiciyi düşündüğü için her zaman takdir etmişimdir.İntel in çift çekirdeğinden daha uygun fiyata 4 çekirdekli satıyor.Bu 6 çekirdek yok 8 falan tüketici ortalama fiyata güzel bir pc toplamak istiyorsa ki ister 🙂 AMD 4 çekirdekli işlemcileri kaçırılmaz.

 4. Ziyaretçi

  Ortam sıcaklıklarını anlayamıyorum 7.8 C tamam ortam sıcaklığının üstüne ekleyip gösteriyor ama ortam sıcaklığı ne ?

  ve ortamı 25 C yada 20 C düşünülse bile yeni işlemcilerde 70C biraz yüksek olmuyor mu? i5 için mesela

 5. Ziyaretçi

  her açıdan be en mantıklı çözüm AMD ne yazıkki intel tökezled, ve hiç bir yenilik içermiyor pentium un tözkezligini devam ettiyor hiç bi yenilik içermedikten sonra 6.0 GHZ bile olsa ne işe yara sadece fazladan fatura başka bişi deil hem şuna bak belli bir voltajdan sonra direk ölmüş puhaha  bunları aşması gerekirdi intelin ki 32nm üretiim modeli oc yapmasını bilen herkesin bu işlemciyi oc yapıcagını düşünerek davranmalıydılar bihayetinde devir oc devri :D:D:D

 6. Ziyaretçi

  Ama intel işlemciler genellikle oc için üretilmiyor ki.Çok extrem durumlarda ya da testler için oc ediliyor.Sıradan bir kullanıcı intel işlemcilerde oc olmasına gerek duymadan takıp çalıştırıyor.Amd ise oc yapmadan intele yetişemiyor 😛 :))))

 7. Ziyaretçi

  Dünya ilk nefes aldığımız günden ve öncesinden ve sonrasından beridir PARA üstüne döndüğüne göre:

  1-Paran varsa şimdilik piyasada hepsinin en iyisi olan İ7 yi alır, ona göre donanımını kurar, kafanı da o iyi bu kötü ye takmazsın.Haa paran yoksa alırsın amd, oturur paşa paşa yaparsın O/C. performans artşınla takılır, gene kafanı yormazsın.

  2-Paran yoksa, benim gibi oturup düşünür durursun,MURPHY yasalaranın neden geçerli olduğunu

 8. Motan

  Fiyat-Performans oranını en iyi Phenom II X2 555 ile yakalayacağımı düşünüyordum. Testiniz bu düşüncemi doğrulayıp kararımı kesinleştirdi, çok teşekkürler. Pentium G6950 nin strese dayanamayıp rahmetli olması resmi sunumda niye lanse etmediklerini anlatmış bence, sahipleri bile güvenememişler herhalde bu işlemciye:))…

Bir cevap yazın