PES 2012 Oynanış Açısından FIFA 12’yi Ezecek

Konami bu yıl her zamankinden daha iddialı görünüyor.

Pro Evolution Soccer güçlü bir atmosfere, gösterişli kalabalıklara ve geniş lisanslara sahip olmayabilir. Ancak milyonlarca futbolseveri peşinden sürüklemeye devam ediyor bir şekilde. Konami’ye göre ise bu yıl her zamankinden çok daha farklı: PES 2012, “saf oynanış” öğeleriyle FIFA 12’yi ezip geçecek… (?)

CVG’ye konuşan PES takım lideri Jon Murphy PES 2012 konusundaki iddialarını şu sözlerle dile getirmiş:

Eminim bu yıl sunduklarımız, birçok oyuncuyu rekabetten çekip alacak. Belki insanların her iki oyunu da aldığı bir yıl daha görebiliriz. Ancak altı ay sonra takas ettikleri oyunun bizimkisi olmayacağından emin olmak istiyoruz.

FIFA, bizim sahip olmadığımız atmosfere ve lisanlara sahip ve herkes biliyor ki bizden daha iyi bir maç anlatımı sunuyor. Bunun değişeceğini sanmıyorum ve yarattıkları yeni çarpışma sahneleri muhteşem görünüyor.

Fakat eğer saf oynanış arıyorsanız. Bence bu yıl onları ezeceğiz. Birçok yeniliğe sahibiz, hafif bir dokunuşla oyuncunun nasıl özgürce hareket ettiğini görebilmek inanılmaz. Bunu hemen fark edeceksiniz.

Pes 2012 5

Aman tanrım!!!

Konami, şeytanın bacağını bu sefer kırabilecek mi? Şimdiden bir şey söylemek oldukça zor. Ancak biliyorum ki aramızda FIFA ile PES’i kıyaslayınca hangisinin gerçek futbola daha çok benzediğini rahatlıkla anlayabilecek birçok futbol hayranı var… ve biliyorum ki ne olursa olsun onların tercihi hiç değişmemişti zaten. 🙂 (Sanırım hangi oyunu kastettiğimi anlayabilecek tek kişi Tahir, eh bu da ona bir selam olsun, özledik yahu).

PES 2012 için yayınlanmış son ekran görüntülerine bir göz atmak isterseniz buraya tıklayarak galerimize gidebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Başlık gerçekten çok komik olmuş fifa artık açık ara pes’e fark atmış durumda.
    Bu zaten satışlarda net olarak yansıdı bir çok insanın gözünde fifa zaten harika bir oyunken bir de üzerine bir sürü ödül kazanmışken bu başlığın atılması resmen taraflı haber yapıldığının göstergesidr. Fifadaki poziyonları hep tek düze olduğunu söylemişsiniz bence o sizin tek düze oynamanızdan kaynaklı olsa gerek fifada hiç bir gol poziyonu birbirini takip etmez. Sürekli paslaşarak gol attıldığını söylemişsiniz siz paslaşmadan gol atan bir futbol takımı gördünüzmü hiç kadı ki. Bu olay sizi çok sıkıyorsa fifanın harika skillerini öğrenmenizi tavsiye ederim. Bu sene zaten fifa üzerine katarak geliyor. Ödülleride bir çok pes oyunucusunda kendine çekmeye devam edecek.

Bir cevap yazın