PES 2012 Demosu Yayınlandı – Güncellendi

Yeşil sahaya inme vakti…

Fazla söze gerek yok sanırım. Elden geçirilmiş mekanikleri, yeni oynanış öğeleri ve Türkçe yazı desteğiyle 14 Ekim’de raflara çıkmaya hazırlanan PES 2012, pynanabilir demo sürümüyle nihayet karşımızda.

1.2 GB boyutundaki demoyu Konami’nin sitesinden indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Pes 2012 13

35 Yorum

  • Uğur Yurtsever

   Evet, öyle görünüyor ki demo garip bir şekilde belirlenen çıkış tarihinden önce yayınlanmış. Şu an ise Çarşamba günü tekrar yayınlanmak üzere kaldırılmış durumda.

  • Uğur Yurtsever

   Ne yalan söyleyeyim ben de her zaman bunu merak etmişimdir. 🙂 Ancak zaman zaman firmalar demo tarihleri konusunda özellikle Sony veya Microsoft gibi platform sahipleriyle özel anlaşmalar yapabiliyorlar. Bu PES 2012 demosu için geçerli mi bilmiyorum, ama işin içine yeşil dolarlar girince böyle olabiliyor zaman zaman. :p

 1. Halit

  şu anda (homefront) oynuyorum, bugüne kadar oynamadığım için yorumlara katılmadım.
  fakat şuan yazabilirm ki (M of F Airborne) seviyesinde bir oyun.
  sizlere yazıklar olsun ki (Creysis 2) ile bu oyunu kıyaslayıp aynı kefeye koymaya çlıştınız, bu oyundamı yapay zeka var, yapay zekadan anladığınız buysa işte sizin zekanız bu kadar , bu oyunmu daha fazla sattı.
  Türk oyun sektörü sizin gibi zekalar içinmi gelişecek. gelişmesin daha iyi, sizlere deymez. kadir bilmez, emekten anlamaz, saygısız terbiyesizler.
  yazdıklarımı üstüne alınanlar cevap verebilir. editörler dahil.

 2. Uğur Yurtsever

  Yazdıklarını kimsenin üzerine alınacağını sanmıyorum Halitcim. Ama sanırım sen okuduklarını anlamakta çok ciddi sorunları olan bir arkadaşsın. Bu sayfalarda kimse bahsettiğin iki oyunu ciddi anlamda karşılaştırıp “şu oyun daha iyi” demedi. Okuyucular dahil. Anladığım kadarıyla satış rakamları kafanı biraz karıştırmış.

  Mesajını konuyla tamamen alakasız bir haberin altına atmış olman bile okuduğunu ne kadar anlayan bir okuyucu olduğunu gözler önüne seriyor zaten.

  Bugüne kadar hem bize hem de diğer okurlara karşı yazdığın saldırgan, anlaşılmaz ve haddini aşan yorumlara hiç cevap vermedim, sabrettim, bekledim, belki bir gün okuduklarını anlamayı, ondan sonra sakin yorumlar yapmayı öğrenir dedim. Bu sayfalarda birçok okurla da hakaretlere varan ağız dalaşlarına girdin. Kimse bir şey demedi. Lakin bu kadarı fazla.

  Yanlış anlaşılma olmasın bizi veya herhangi birini kızdırmış falan değilsin. Bu kadar seviyesiz ve sığ cümlelerle de kimseyi kızdıramazsın zaten. Bu nispeten sert cevabımın nedeni belki “napıyorum ben ya” diye oturup düşünecek kadar olgun bir insan olma olasılığın. Değilsen zaten kendi çapında takılmaya devam edebilirsin. Terbiye sınırlarını aşmadığın sürece istediğin kadar saçmalayabilirsin (son mesajında da aştığını söyleyebilirim).

   • BigBrother

    Sayın Halit,

    4.Hukuk Dairesi, 04.02.2002 Tarih, 2856 Esas ve 8468 Karar numaralı Yargıtay Kararı uyarınca “Terbiyesizlik etme” cümlesi TCK’nın 125. maddesi uyarınca “Her ne saikle sarfedilmiş olursa olsun” hakaret suçu kapsamında sayılmıştır. Kişinin fiiline değil; doğrudan kişiliğine yöneltilen “Terbiyesiz” sözcüğü ise daha da ağır hakaret içermektedir. Dahası hakaret davalarında kasıt, kötü niyet ve rencide edici davranış önemlidir ve bu kapsamda iletinizin uslubu da 1. derece delil sayılacaktır.

    Bu suçun cezası 3 ay ile 2 yıl arası hapis cezasıdır. Suçun kamuya açık basın-yayın aracılığıyla işlenmesi üçte bir oranında ceza artırım sebebidir. Bu tür davalarda tazminat hakkı da bakidir.

    Gerçekten üstüne alınacak birisinin yapacağı suç duyurusuyla başınızın umduğunuzdan fazla derde girmesi olasıdır.

    Bu tür birçok iletinizin yine aynı nedenle silindiğini de hatırlatır, Site Kurallarımızı DİKKATLE okumanızı öneririz.

   • Halit

    süpersiniz ,burabo ,tebrikler, helal olsun sizlere. 20 kasımda çıkacak kanun sizleri baya tırsıtmış.
    daha ağır kelimeleri sarfedenlerede bu uyaryı yaptınız mı? yoksa çıkcak kanunun tırsaklğıyla olay bendemi patladı.
    sitemiz ceza almasın diye beni kurban mı seçtimiz. cevabınızı bekliyorum.

   • Uğur Yurtsever

    Dikkat edersen hakaret ettiğini söylemedim (ki mesajınızda hakaret de var). Sadece bazı sınırları aştığını belirtmekle yetindim. Bunları bulmak içinse benim yardımıma ihtiyacın olmamalı.

    Tekrar tekrar okurlarla karşı karşıya gelen insan olmak istemiyorum, ama bir yorum yapmadan önce bunun nerelere gidebileceğini ve hangi anlamlara gelebileceğini düşünmek gerekiyor. Daha fazla uzatmak istemiyorum. Homefront’un çoklu oyuncu modlarına da bakmayı unutmayın. Umarım bu kadar ağır kelimeyi oyunu “satın aldıktan sonra” sarf etmişsinizdir. 🙂 İyi oyunlar.

 3. XaeRo

  halit gibi tipleri bulup zevkine döveceksin. ama sonrada böylelerini adam sınıfına koyduğum için, milleti kendine güldüreceksin. yanlış anlaşılmasın, “TROLL”lere karşı felan değilim. troller arda ansızın yaptıkları trollükle insanı koparıp gülmekten yardırabiliyorlar. fakat, trolllük ayrı birşeydir, millete hakaret edip aşağılamak bam başka birşeydir. burada tüm suç, site yöneticilerindedir. böylelerinin yorumlarına onay verdikleri için. tabi suçları, her ne kadar insana değer vermek olsada! böylelerine en iyi cevap, uzun süre yorumlarının hiç birini yayınlamamaktır. böylece anlıyacaklardırki, ya adam olup seviyeli “TROLL”lük yapacaklar, yada burada bana ekmek yok deyip başka kapıya dadanacaklar. yetkili mercilere sesleniyorum, ağızda kaybolmayan TROLL istiyoruz 🙂

  • Sabertooth

   Adamlar aslında mantıklı bir iş yapıyor. Troll olsun olmasın saçmalasın saçmalamasın herkesin fikrine saygı duyup direk süzgeçlemeden yayınlıyorlar. Zaten BigBrother da küfür hakaret ..vs içeren şeyleri kaldırıyor. Yani hata aslında karşılıklı konuşurken söylemeye çekineceği bir şeyi sanal ortamda rahat bir şekilde yazabilen adamlarda. Dediğin şeyi yapmaları için Merlinde TrGamer daki gibi mesajların kontrol edilip yayınlanması lazım ki konuların işleyişi bakımından hem çok yavaşlatır hem de en az bir kişinin bu işle uraşması gerekir. Ayrıca, bahsettiğim sitelerde oldukça çok olan bir durum olan işine geleni yayınlamama furyası burayada sıçrarsa bence daha da kötü olacaktır. O yüzden şu an için yapılabilecek en iyi şey trollü ilgisizlik öldürür diyerek cevap vermeyerek direk yönetime şikayet etmek. He paranız vaktiniz vardır dava etmek istersin ona da tutan yok zaten.

   Son olarak zevkine döveceksin fikri her ne kadar uygarca olmasa da pratikte zevkli olurdu aslında. Tabi dövecem derken dayak yememek kaydıyla 🙂

   • Halit

    hakareti küfürü her site siliyo cicim. sen o güzel kafanı bu konularla yorma.

   • Sabertooth

    Kimse de zaten aksini söylemedi. Bırak ta neye kafamı yorup yormayacağımın hesabını ben yapayım. Bana insanları aşağılayan uslubun var, demiştin hatırladın değil mi? O zaman kendine yapılmasını istemediğini başkasına da yapmayacaksın Halit’im. Uğur’un söylediklerini ciddiye al. Şöyle bir bak ben ne okudum ne anladım diye. Kendi dünyada çok iyi bir laf ebesi olabilirsin. ( ki onlardan biri ben olmasam da) Ama bence bu sitede senle laf dalaşına girmeye tenezzül etmeyecek kadar zeki nice insan var.

    Hee yok ben bildiğimi okurum dersen de, Allah hakkında hayırlısını versin güzel kardeşim.

   • Halit

    şimdi söyle bakalım kimkimi aşşalıyo? bir lafla kaç milyon kişi itham altında.

   • XaeRo

    suç yöneticilerde derken, suçlarının trollere insan muamelesi yapması olduğunu mesajımda belirmiştim. dediğin mesaj onaylama sorunu doğru. ama ben tüm yorumlara onay getirsin demiyorum. böyle mesajları görüklerinde hiç bir açıklama yapmadan silsinlerki, senin dediğin gibi ilgisizlikten ölsünler 🙂 bu arada trgamer da mesaj onaylanmadan yayınlanıyor artık. 🙂 Halit arkadaşımızın yaptığı TROLL lükten çok TERMINATROLL olmuş gelene gidene saldırıyor 🙂 yinede iyisiyle kötüsüyle, TROLL leriyle, herşeye rağmen seviyorum bu siteyi 🙂

 4. Tahir Meylani

  Troll olsun olmasın cevap vermeye değecek adam var, cevap vermeye değmeyecek adamlar var.

  Bu Halit arkadaşımız ilginç bir şekilde iki farklı kitleden de örnekler sergileyerek bizi şaşırtıyor. Ben de ne yapacağımı bilemedim mesela 🙂

  Ama şahsen terbiye sınırlarını da aşsa duygularını ifade ettiği için Halit’in mesajlarına (kendi adıma söylüyorum) tolerans gösterebilirim.

  En azından iyi olsun kötü olsun bizimle bir diyalogu var, yer altında bekleyip sadece kötü günlerde bizi batırmaya çalışmıyor ki bu da iyi birşeydir.

Bir cevap yazın