PES 2011 Türkiye Lansmanı Yapıldı

Güzel bir Sonbahar akşamında Pro Evolution Soccer 2011 Lansmanı gibisi yoktur.

Pro Evolution Soccer 2011 geçtiğimiz gün Baltalimanı Portaxe’de yapılan Lansman ile basına tanıtıldı. Bizde THG Oyun olarak PES 2011 Lansmanı’na davetliydik. Dilerseniz, önce kısaca Lansman’dan izlenimlerimizi sizlerle paylaşım, daha sonra PES 2011 hakkında çok kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum.

PES 2011 Lansmanı yine Baltalimanı Portaxe’de gerçekleştirildi. Güzel bir sonbahar akşamında, hafif hafif esen rüzgarın da serinlettiği bir ortamda doyasıya PES 2011 oynamak gerçekten hoş bir deneyim. Portaxe, Lansman için gerçekten iyi bir seçim.

Pes 2011 Gecesi Resim 1

Dostça göründüklerine bakmayın, maç sonucunda kaybeden tarafın yüzü böyle tatlı olmayacak 🙂

Pes 2011 Lansmanı’nda spor dünyasından birçok ünlü ismin de katıldığını gözlemledim.

Ödüllü PES 2011 Turnuvası da oldukça ilgi çekti. 100’ün üzerinde yarışmacının arasında, bir adet Xbox 360 kazanmak için biraz şansınız, biraz da yeteneğiniz olması gerekli.

PES 2011’in bu sene Türkçe olduğunu söylemiş miydim? Ama PES meraklıları, çoktan bu haberin müjdesini aldılar.

***

Yılların değişmeyen bir sorusu vardır: PES mi FIFA mı diye? Eskiden gözü kapalı PES diye cevaplandırılan bu soruyu, FIFA’nın son yıllardaki atılımı ile o kadar kolay cevaplayamıyoruz. Fakat Konami’nin de FIFA’nın atağına sessiz kalma gibi bir düşüncesi yok.

Pes 2011 Gecesi Resim 2

10 numara benim. Fotoğraf çeken arkadaş beni fotojenik bulmamış sanırım 🙂

Yıllardır hep aynı futbol mekanikleri üzerine geliştirilen PES, futbolseverlere eski PES heyecanını yaşamakta zorlanıyordu. Ama PES 2011 ile birçok şey değişiyor. PES 2011, önceki PES oyunlarına göre çok daha gerçekçi, çok daha hareketli; artık direk ayağınıza atılan pasları, ufak bir hamle ile ekarte ettiğiniz rakipleri unutun. Bilmiyorum PES fanatikleri, PES’in değişen yeni mekaniklerine ne diyecekler, ama ben  PES’in yeni oynanış mekaniklerini oldukça eğlenceli buldum.

Her ne kadar “normal” bir oyun sitesinde inceleme yazacak kadar PES 2011 oynamış olsam da bizden doğru yerlere vurgu yapılmış, ince noktaları yakalamış bir inceleme beklediğinizi biliyorum. O yüzden topu Uğur Yurtsever’e atıyorum. O da şu anda elindeki PES 2011 PC kopyasını incelerken; bu sefer hangi Yılmaz Vural enstantenesini yazmalıyım diye düşünüyor olmalı 😛

Pes 2011 Gecesi Resim 3

Bir cevap yazın