PES 2010 Türkiye Tanıtımı

PES 2010 Yenilikler

Tanıtımda saatlerce PES oynadıktan sonra oyun hakkında yeterince izlenim elde ettiğimi düşünüyorum, Peki, PES 2010’da ne yenilikler var şöyle bir bakalım:

Oynanış: Öncelikle, gol atmak zorlaştırılmış. Defans oyuncuları artık daha akıllı ve boş alanları daha iyi kapatıyorlar. Birçok kez Messi ile rahatça sıfıra inebildiğim halde, pas atacak oyuncu bulamayarak taraftarlara saç baş yoldurdum.

Geliştirilmiş Grafikler: PES serisi, her sene iyileştirilen grafik kalitesiyle göz dolduruyor. PES 2010’da da grafikler, özellikle oyuncu animasyonları ve yüz ifadeleri oldukça geliştirilmiş. PC sürümü daha iyi kırışık düzeltmeyle bir adım önde.

Futbol Atmosferi: Futbol oynanan zemin ile taraftar arasındaki uyum attırılmış. Taç atarken avazı çıktığı kadar bağıran bir taraftar kimse istemez tabi ki. Top rakipteyken ıslıklayan, az farkla avuta çıkan toplara iç geçiren bir taraftar makbuldür.

Yardım: Oyun içinde yorulan oyuncunuzu otomatik olarak değiştirme, daha ofansif, daha defansif oynama gibi bazı özelliklerde bilgisayar size yardımcı olabilecek. Eğer isterseniz.

PES 2010 Ödül

Bileğimin hakkıyla Playstation 3 kazandım.

Çevrimiçi destek: PES 2010 çıkarılacak yeni indirilebilir içerik ve transfer güncellemeriyle oyunun ömrünün uzatılması sözü veriliyor. İndirilebilir içeriklerin ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

Yapay zeka: PES 2010’da yapay zeka bir hayli iyileştirilmiş. Hızlı ve teknik bir futbolcuyla tek başına gol atmak  artık pek mümkün değil. Yapay zeka tüm boş alanları kapatıyor ve artık size daha iyi marke ediyor. Ofsaytın olmadığı yıllarda oynanan futbolu andıran 70-80 metrelik uzun paslar artık işe yaramıyor. Hakemler artık daha doğru ve net kararlar veriyor. Her topa kaydığınızda yediğiniz kırmızı kartlar yerini “bir daha yapma gözüm atarım seni” diyen babacan hakemlere bırakmış. Benim gibi sert futbolu seven oyuncular bu duruma oldukça sevinecektir.

Master League: Hepimizin çok sevdiği, oyunun ömrünü ve oynanabilirliliğini bir hayli attıran Master League, PES 2010 ile birlikte yeni özelliklere kavuşuyor. Kulüp binası, Ofis ve Stadyum başlıkları altında pek çok yeni özellik oyuna aktarılmış. Turnuvada bunları detaylı inceleme şansı bulamadım ama oyunun tam sürüm incelemesinde hepsini inceleyeceğiz.

PES 2010 kalabalık

Maçlar büyük bir merakla izlendi.

Gecede düzenlenen turnuvada dereceye giren arkadaşlara ise Playstation 3, PES 2010, PES futbol topu gibi anlamlı ve değerli hediyeler verildi. Turnuva sonunda verilen hediyeleri görünce daha ilk maçta yenildiğim için üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.

PES 2010 ile Konami futbol oyun pazarında her zamankinden daha da iddialı gözüküyor. Haksızda sayılmazlar. PES 2010 klasik PES oyun anlayışını bir adım öne çıkarırken, getirilen düzenlemeler ve eklentilerle birlikte bizlere daha iyi bir oyun keyfi sunacak gibi gözüküyor. Kısa bir süre içinde sitemizde PES 2010 tam sürüm incelemesi yayınlanacak, bizimle kalın.

Bir cevap yazın