PC’nizi Bir Erişim Noktasına Dönüştüren Connectify 1.0 Yayınlandı

Bundan uzun bir süre önce  Windows 7 işletim sistemli bilgisayarları birer erişim noktasına dönüştüren bir uygulamadan bahsetmiştik. O zamanlar Windows 7 Logobu uygulama, yani Connectify henüz beta aşamasındaydı. Sonunda dün tam sürüme erişti. İşin güzel yanı hala bedava. Tam sürüm beta sürümündeki hataları düzeltirken daha fazla sayıda kablosuz ağ kartına destek getiriyor.

Kablosuz ağ bağlantınızı Connectify ile başkalarıyla paylaşmak son derece kolay. Programı yüklediğiniz zaman erişim noktanıza bir isim verin, WPA2 şifreli bir parola yazın ve paylaşılacak net bağlantısını seçin. Hepsi bu. Erişim noktası görevi görecek olan bilgisayarda Windows 7 işletim sistemi olması gerekiyor fakat bu erişim noktasından faydalanacak diğer dizüstüler Windows XP veya Linux olsa da fark etmiyor.

Arkadaşlarınızın bilgisayarları, sizin bilgisayarı bir ağın parçası olarak görmeyecek, başlı başına bir modem gibi tanıyacaklar. Connectify sayesinde modemin kapsama alanı sorun olmaktan çıkabilir. Bu şekilde kapsama alanının kat be kat arttırılması mümkün.

Connectify’ı geliştiren yazılım takımı uygulamayı bedava sunmaya devam edecek fakat daha sonra ekleyecekleri bazı ek hizmetler için ücret talebinde bulunabilirler.  

Bir cevap yazın