PC’de TV: Compro Videomate Tv Gold Plus

PC'de TV: Compro Videomate Tv Gold Plus

Compro dahili TV harici TV kutuları ve PCI TV kartlarında özelleşmiş bir Tayvan fiması. Videomate TV Gold Plus, Compro’nun dahili temiz ve berrak görüntü garantisi veren TV programlarınızda maksimum keyfi alabilmeniz için gelişmiş özellikleri olan Tayvan firmasının piyasaya sürdüğü son PCI TV kartı. Ek olarak Compro’nun bu ürünü radyo alıcısı ve de gelişmiş video kaydedicisi.

Test Konfigürasyonu

TV Gold Plus’ı aşağıdaki konfigürasyonla test ettik:

Test Sistemi
İşlemci Intel Pentium 4 3.2 GHz
Anakart Abit IC7
Ekran Kartı Sapphire Ati Radeon 9800 PRO Ultimate Edition 256 MB
RAM 2 x 256 MB Corsair
Sabit Disk Western Digital SATA 250 GB
OS Windows XP Professional

Kart NTSC, PAL ve SECAM TV formatlarında çalıştığına dair belgeli.(Biz NTSC’de test ettik). Test için kartı 3 farklı bölgedeki 3 farklı anten sistemine bağladık. Bu şartlar altında homojen bir resim kalitesi sonucu aldık.

Bazı Hususlar

Bu ürün çalışmak için halihazırda kurulu bir AGP veya PCI ekran kartı istiyor. Tek kartlı bir çözüm olarak Ati’nin All-In-Wonder’ı veya NVIDIA’nın Personal Cinema’sı daha az yer kaplayıp hemen hemen bütün PC’lerde bulunan AGP slotuna takılabilir. Compro’nun TV kartı ek olarak bir PCI slotu istemesine rağmen, ki bu bazı sistemler için ciddi bir sorun, ileri bir zamanda ekran kartınızı bağımsız bir şekilde yükseltmenize imkan veriyor.

Bir cevap yazın