PC ve HD Televizyon Evlendi: Sony Vaio L DVR

Teknoloji bu kadar ilerlediğine göre televizyonla bilgisayarın daha fazla ayrı durmasına ne gerek var?

Windows 7 kapıda olduğuna göre bir dokunmatik ekranlı bilgisayar patlaması yakındır. Yeni işletim sistemi dokunmalı komutlarla ilgili pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Vaio L - 2
Sony’nin dokunmatik ekranlı bilgisayarı şimdiden satışa hazır. Üstelik bu sadece bir bilgisayar da değil: HDTV ve onunla beraber DVR özelliği de var. Vaio L, 24″ boyutunda tipik bir monitörü andırsa da, o ince kaputunun içinde son derece gelişmiş teknolojiler ve bir de üstine Blu-ray optik sürücü barındırıyor.


İlk önce Vaio L’nin içindeki temel parçalardan bahsedelim: Intel Core 2 Quad işlemci ve Nvidia GeForce GT 240M grafik işlemcisi. Yani en son çıkan oyunları dahi rahatlıkla oynatabilecek bir sistem. Ayrıca 802.11n destekli kablosuz ağ bağlantısı da var. İşletim sistemi ise isteğinize göre Windows 7 Home Premium veya Professional olabilir.

Vaio L - 1Vaio L, HD çözünürlüğünü tam olarak destekleyen bir ekrana sahip: 24″ ve WUXGA (1920×1080). HDMI bağlantısı sayesinde de bu sisteme PlayStation 3 veya uydu alıcı bağlayabilirsiniz.Blu-ray destekli optik sürücüsüyle, HD (yüksek tanımlı) filmlerin keyfini sürebilirsiniz.Üstelik Blu-ray disklere yazma özelliği de bulunuyor.

Son olarak DVR kartından bahsetmeliyiz. Bu PC-TV ile ATSC HD TV sinyallerini alarak televizyon izleyebilirsiniz. Kablo TV de desteklenmekte.

Vaio L Touch’ın fiyatı 1300 Dolardan başlayacak ama özellikler eklendikçe fiyat kabul edilebilir düzeyin üstüne çıkacaktır.

Bir cevap yazın