PC Oyuncuları Call of Duty Elite Beta’dan Mahrum Kalacak

Activision sosyal medya yöneticisi Dan Amrich’ten üzücü haber.

Call of Duty oyunlarının çoklu oyuncu modlarını tek bir çatı altında birleştirecek Call of Duty: Elite hizmeti açık beta test sürecine başladı. Lakin beta testler şu an yalnızca konsol sahipleri için geçerli ve görünüşe bakılırsa PC oyuncuları bu süreçten tamamen dışlanmış durumda.

Activision’dan Dam Amrich geçtiğimiz günlerde blogundan bir açıklama yaparak PC sahiplerinin Call of Duty Elite hizmeti için sonbahar aylarını beklemesi gerektiğini belirtmişti. Amrich, bugün yaptığı güncellemeyle bu mesajın yanlış anlaşıldığını ve beta test sürecinde PC kullanıcılarının yer almayacağının altını çizmiş.

Görünüşe göre birçok kişi “PC oyuncuları Call of Duty Elite’i denemek için sonbaharı beklemeli” cümlesini sonbaharda bir PC betası olacak şeklinde yorumlamış. Ah, hayır. Beta bu yaz boyunca devam edecek ve Elite hizmeti son haliyle sonbaharda, 8 Kasım’da başlayacak. Bu nedenle PC oyuncuları hizmeti denemek için sonbaharı beklemek zorunda.

Evet, anlayacağınız PC oyuncuları Activision tarafından bir kez daha ikinci plana itilmiş durumda. Yeteri kadar test edilmemiş bir çevrimiçi hizmetin onlarca sorunla birlikte geleceğini tahmin etmek içinse müneccim olmaya gerek yok sanırım.

Call of Duty Elite Beta testleri şu an Black Ops üzerinden yürütülüyor. Büyük açılış ise 8 Kasım’da merakla beklenen Modern Warfare 3’ün raflara çıkmasıyla birlikte gerçekleşecek.

3 Yorum

  1. CodeMachine

    Intel, Nvidia, ATI, Microsoft birleşip bu konuya el atmazsa bir kaç yıla kalmaz pc oyunculuğu ölecek. Hata halihazırda öldü de denebilir. Aslında iyide olacak, artık oyunlara boşa zaman harcamaktan kurtulacağım zira konsolda fps oynayacağıma oynamam daha iyi.

Bir cevap yazın