PC Mi Mac Mi? Hesabı Siz Yapın…

Mac mi PC mi?Microsoft, yeni açtığı “Do the math” (hesabı siz yapın) adlı siteyle potansiyel yeni Mac kullanıcılarının aklını çelmeye çalışıyor. Microsoft birkaç yıl önce yaptığı TV reklamı kampanyasında da benzer bir tema işlemişti. Bir bilgisayar mağazasına giden alıcılar aynı özelliklere sahip Mac ve PC’leri karşılaştırıyorlardı.

Şimdiyse benzer bir kampanya Microsoft’un Kanada sitesinde internetten tekrarlanıyor. Mac modelleri ve benzer özelliğe sahip PC’ler fiyat açısından karşılaştırılıyor. Siteye girdiğinizde MacBook 13, MacBook Air 11, MacBook Air 13, MacBook pro 13, MacBook Pro 15, MacBook Pro 17, iMac 25.1 ve iMac 27 modellerinden birisini seçiyorsunuz ve karşısına diğer üreticilerin benzer özellikli Windows 7’li modelleri geliyor.

Siz hesabınızı yaptınız mı? PC mi Mac mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…

6 Yorum

 1. özgür kara

  Uyumsuz programları , Türkiye’de zor bulunan parçaları, cep yakan fiyatları, düşük konfigürasyonu, yetersiz giriş çıkı ve portlarıyla mac tercih etmem ben. Tasarımına bak sanırsın ki uzaydan gelmiş vay beee. Ama yaptığı işe bak htpc düzeyi . Bence gerek yok.
  Alacak arkadaşa da mani olmam tabii.

 2. Ziyaretçi

  ortada bir gercek var ki elma butun urunleriyle piyasada yerini saglamlastiriyor.
  telefon ve tablet sektorunde zaten lider ve pazara yon verme konumunda.
  telefonu yada tableti alan insan bu sefer ya bu firmanin bir de bilgisayarlari varmis onlar nasil acaba diye merak ediyor.dolayisiyla bilgilsayar sektorunde de Microsofttan tirtiklamaya devam ediyor.
  bence gelecekte bilgisayar pazarinda da buyuk bir paya sahip olacaktir bu elma.
  sevmek veya begenmemek baska herkesin kendi fikri ama piyasanin gidisati bu yonde gorunuyor.

Bir cevap yazın