PAX İçin Geri Sayım Başladı

Dev firmaların dev oyun kadroları da yavaş yavaş belli oluyor.

E3 2011 ve Gamescom 2011 derken sıra her yıl Seattle’da düzenlenen ve 200’den fazla firmayla binlerce katılımcıyı bir araya getiren Penny Arcade Expo Prime’a geldi. Firmaların 26 Ağustos’ta başlayacak PAX Prime 2011’de gösterecekleri oyunlar da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

PAX 2011 kadrosunu ilk açıklayan firmalardan biri SEGA oldu. SEGA, Gearbox tarafından geliştirilen ve uzun süredir merakla beklediğim Alien: Colonial Marines’in yanı sıra Binary Domain, Renegade Ops, Rise of Nightmares, Shinobi, Sonic Generations ve The House of the Dead: OVERKILL – Extended Cut oyunlarını tanıtacak.

Aliens Colonial Marines SS1

Artık bu ekran görüntülerine yenileri eklense fena olmayacak.

Capcom‘un PAX 2011 menüsünde ise Street Fighter x Tekken, Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Street Fighter III: Third Strike – Online Edition, Street Fighter IV: Volt, Resident Evil: Operation Raccoon City, Resident Evil Revelations, Dead Rising 2 Off The Record, Dragon’s Dogma ve Asura’s Wrath gibi merakla beklenen yapımlar var.

Ubisoft‘un PAX 2011 kadrosu da dopdolu. Türk oyunseverlerin merakla beklediği Assassin’s Creed Revelations’ın yanında From Dust, Just Dance 3, Might & Magic: Heroes VI, Might & Magic Heroes Kingdoms, Rayman Origins, Rocksmith, Shoot Many Robots, Tom Clancy’s Ghost Recon Online, Tom Clancy’s Ghost Recon Future Soldier ve TrackMania 2 Canyon gibi kaliteli yapımlar var.

Bütün bunlar bir kenara Valve’ın yepyeni Counter Strike oyunu Global Offensive’i de ilk kez PAX 2011’de göstereceğini düşünürsek 26-28 Ağustos tarihlerinde bütün gözlerin Seattle’a çevrileceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın