Panda Güvenlik Ürünleri Distribütörü AvTürk Bilişim Oldu

2010 yılında kurulan AVTürk, ekibinin Türkiye pazarındaki bilinirliği ve tecrübeleri ile uzun yıllardır Türkiye pazarında yer alan ve Bulut(Cloud) Güvenlik çözümleri ile dünyada ilklerden olan Panda Security ile iş birliği yaptı.

Panda Security LogoGüvenlik  alanındaki yenilikleri takip eden uzman ekibiyle, Türkiye’de bu alt yapıların oluşmasında önem gösteren kuruluşlarla iş birliğinde olan AVTürk, Panda Güvenlik Yazılımları Türkiye Distribütörü oldu.

Panda Security Türkiye Distribütörlüğü duyurulan AVTürk, geleneksel yapıdaki bireysel ve kurumsal çözümlerin yanında geleceğin dünyası olarak adlandırılan “Bulut Bilişim Dünyası” güvenlik çözümleriyle de Türkiye’de bir ilki meydana getirdi.

Avtürk Bilişim Ürün Müdürü Okan Horasan’ın yaptığı açıklamaya göre, “Panda’nın sağladığı ücretsiz tarama servisi olan Panda ActiveScan’in topladığı verilere göre, tüm dünyada taranan bilgisayarların %50’sinde zararlı yazılım olduğu belirlenmiştir. Bu zararlı yazılımların %59’u Trojan, %8’i adware, %6’sı hack aracı, %12’si geleneksel virüs, %9’u ise solucandır. Kalan %6 ise servis tarafından diğer kötücül yazılımlar olarak adlandırılmıştır.”

AVTürk

Bir cevap yazın