Panasonic LUMIX TS2, ZS7 ve ZR3 Fotoğraf Makinelerini Duyurdu

Panasonic LUMIX DMC-TS2

Panasonic LUMIX DMC-TS2

Panasonic üç yeni dijital fotoğraf makinesini görücüye çıkarıyor: Sağlam yapılı LUMIX DMC-TS2, süper yakınlaştırmalı LUMIX DMC-ZS7 ve HD destekli LUMIX DMC-ZR3. Bu üçünden en dikkat çekici olan suya, darbeye ve donmaya karşı dayanıklı bir gövdeye sahip olan TS2 modeli. Üstelik bunun yanında 14.1 megapiksel sensör, 4.6x optik yakınlaştırma ve AVCHD Lite HD video kayıt ile beraber geliyor.

10 metre su derinliğinde bile zarar görmeyen TS2, 2 metre yükseklikten düşürüldüğünde de parçalanmıyor. Ayrıca -10 derecede çalışabilmesinin yanında toza karşı da dayanıklı. 2.7″ LCD izleme ekranının camı eski TS1’den %30 daha kalın.

LUMIX DMC-ZR3

LUMIX DMC-ZR3

ZS7’nin ilgi çekici yönü ise 12x optik yakınlaştırma desteği. Üstelik GPS etiketleme teknolojisine ve süper hızlı otomatik odaklama özelliğine sahip. Sensörü 12.1 megapiksel. ZS7 ve ZR3 modellerinin her ikisi de HD video kaydı yapabiliyorlar. Bunun yanında çekilen fotoğrafın ve videonun rengini, netliğini ve parlaklığını otomatikman değiştirebilen “Happy Mode” özellikleri var.

LUMIX DMC-ZS7

LUMIX DMC-ZS7

Fiyatlar ve piyasaya giriş tarihleri ne yazık ki şu an belli değil.

Bir cevap yazın