Panasonic LUMIX DMC-FS10 İncelemesi

Panasonic bir süredir kendi ürünlerini ülkemizde tanıtan ve satan bir firmadan yoksundu. Bu yüzden yeni ürünlerini ülkemizde göremiyorduk. Ancak firma, tanıtımını ve satışını kendi üstlenerek Türkiye piyasasına tekrar girdi. Bu sayede 2010 yılında biz de sizler gibi bolca Panasonic ürünü ile karşılaşacağız ve inceleme yapacağız.

Panasonic LUMIX DMC-FS10 Ana

Fotoğraf makinesi dünyasında çok güçlü markaların olduğunu bilirsiniz. Bu büyük markalar genelde Alman firmalarından destek alan Uzakdoğu firmaları olarak karşımıza çıkarlar. Destek derken bahsettiğimiz şey tabii ki maddi bir destek değil. Sözkonusu destek; Almanların optik üzerinde ustalaşmış firmalarından fotoğraf makineleri için lens üretmelerini talep etmek. Tabi bu şu duruma sebep olur: Teknoloji olarak ileri Uzakdoğu ile optik konusunda lider Almanların bir makine ve marka üzerinde işbirliğine gitmelerine.

Buraya kadar inceleme adına bir şey yapmadık. Anlattığımız şeyler  Panasonic firması ile Leica firmasının işbirliğine gittiği modellerden biri olan LUMIX DMC-FS10 adına biraz açıklama mahiyetindeydi.

1 Yorum

 1. BoraBjk

  Panasonic orjininde Japon markasıdır. Ama piyasada daha çok Çin malı var

  Ayrıca HD video çeken uygun fiyatlı modelleri var

  Panasonic DMC-FP1
  Panasonic DMC-FH20
  Panasonic-lumix-fh3

  Resim kalitesi Canona yakın..

Bir cevap yazın