Panasonic İle Nvidia’nın 3D İşbirliği

50″ Panasonic VIERA NeoPDP Full HD 3D TV VT20 ve Nvidia active shutter gözlüklerle 3D keyfi…

Panasonic, geçtiğimiz Cuma günü Amerika’dan hemen sonra Türkiye’de düzenlediği oyun etkiliği ile yeni 50″ VIERA NeoPDP VT20 TV’lerin nasıl bir 3D deneyimi yaşattığını katılımcılara gösterme şansı buldu. Bizde sizler için Panasonic’in etkinliğine katıldık ve 3D oyunlara nasıl bir katkı sunuyor görme şansı bulduk.

Etkinlikte önce Need for Speed: Shift yarışması düzenlendi ve Shift ile 3D’nin uyumu deneme şansı bulduk (birinci kim oldu diye sormanıza gerek yok sanırım). Gördüğümüz kadarıyla 3D ile Need for Speed: Shift hiçbir işe yaramıyor; ne bir derinlik hissi, ne başka bir şey, bulanık yazılar ise cabası.

Panasonic 3D

Etkinlik sonra erdikten sonra “3D bu kadar da boş bir şey olmamalı” diye düşündüm içimdem ve Nvidia yetkilisi Nusret Erturan’dan Nvidia’nın 3D oyunlar için “excellent (mükemmel” sertifikası alan Batman’i görmek istediğimi söyledim. Nusret de sağolsun beni kırmadı ve Batman’i açtı. İşte o zaman 3D bu dedim. Evet Batman: Arkham Asylum ile 3D gerçekten bir fark yaratıyor; ve o derinliği hissediyorsunuz.

Ayrıca Panasonic, bazı 3D videolarda gösterdi bizlere. Onları da görme şansı bulduk.

Panasonic üç boyut

Panasonic’in etkinliğinden sonra 3D hakkındaki görüşlerim daha da oturdu diyebilirim (daha önce 3D futbol maçı izlemiştim). 3D, kesinlikle her video ve oyunda işe yaramıyor; 3D için görüntülerin tekrar gözden geçirilmesi lazım, ancak bu şekilde derinlik hissini yaşayabiliyorsunuz tıpkı Batman Arkham Asylum’da olduğu gibi. Hikayeden 3D video ve oyunlar ise görüntüyü bulanıklaştırmaktan başka bir işe yaramıyor.

Panasonic’in yeni TV’leri ise göz alıcı. Üstelik diğer 3D TV’lerin aksine Panasonic TV’ler Plasma teknolojisi ile üretilmiş; renkler daha iyi, kontrast oranı daha yüksek. Ayrıca bu TV’ler Nvidia active shutter gözlüklerle beraber geliyor. Bilgisayarınızdaki görüntüyü televizyona verdiğiniz zaman hemen 3D görünütüyü ekrana yansıtabiliyorsunuz.

Son olarak Panasonic 50″ VIERA NeoPDP VT20 TV’in özellik listesine bir bakalım:

Panasonic VIERA NeoPDP VT20

Panasonic VIERA NeoPDP VT20

  • 600 Hertz
  • 5.000.000:1 kontrast
  • 50″ ve 65″ iki model
  • 3D desteği
  • Nvidia active shutter gözlükler
  • DMP-BDT300 3D Blu-ray oynatıcı

Panasonic 3D Plasma TV’ler Mayıs ayında itibaren Türkiye’de bulunabiliyor.

TV’lerin önerilen satış fiyatı ise 6.999 TL. 3D Blu-Ray oynatıcı ise 1.799 TL. Pahalı mı, evet pahalı…

Bir cevap yazın