Palit Zirveye Adım Adım İlerliyor

Las Vegas – Şu an kullanmakta olduğunuz ekran kartınız aslında bir Palit üretimi olabilir. Şirket dünyanın en büyük üçüncü ekran kartı üreticisi ve diğer üreticiler için de kartlar üretiyor ancak Palit başka alanlarda da benzer başarıyı yakalamak istiyor. Palit’in halkla ilişkiler müdürü ve Tom’s Hardware’in eski ekran kartı editörü Darren Pollowski ile şirketin geleceği hakkında görüştük.

Eğer buna benzer bir kart kullanıyorsanız, bilin ki o kart bir Palit üretimiPalit’in Kuzey Amerika ofisi Ağustos 2007’de açılmış fakat ana şirket yıllardan beri dünyaya kart satmakta. Kuzey Amerika’da pay kapmak için bu şirketin insani ilişkileri ve teknik bilgisi kuvvetli birilerine ihtiyacı vardı ve tercihi Tom’s Hardware editörlerinden birisi oldu.Palit’in halkla ilişkiler müdürü ve Tom’s Hardware’in eski ekran kartı editörü Darren Pollowski yeni işinden oldukça memnun görünüyor.Pollowski “Kuzey Amerika’daki insanların burada kalıcı olmak istediğimizi ve buradaki pazarı ele geçireceğimizi bilmelerini istiyoruz” dedi.Peki, bu şirket pazarda nasıl söz sahibi olacak? Pollowski’ye göre bu işin sırrı “ortalama bir şirket” olmamakta yatıyor. Daha yüksek hızaşırtma kararlılığı için büyük boyutlu kapasitörler kullanacaklarını söyleyen Pollowski, kartlar üzerindeki soğutucu blokların gelecekte başka kartlar için kullanılabilmeleri amacıyla sökülüp takılabileceğini belirtti. Böylece şirketin ürün başına sarf ettiği masraflar bir hayli azalacak ve dolayısıyla ürünlerin fiyatı daha ucuz olacak. Bildiğiniz gibi Palit yavaştan anakart üretimine de başladı. Her ne kadar ilk ürünler giriş düzeyine hitap etse de, bu senenin sonlarına doğru iddialı ürünleriyle de karşımıza çıkmayı planlıyorlarmış.

1 GB Bellekli Palit 8800GT SuperBu arada Pollowski Tom’s Hardware’den bilişim şirketlerine transfer olan ilk editör değil. Eski editörlerimizden Lars Weinand da geçtiğimiz aylarda Nvidia’nın teknik pazarlama bölümünde çalışmaya başlamıştı.Şimdilik uygun fiyatlı anakart üreten şirketin ileride üst düzey anakartlar da sunacağını bilmek sevindirici

Bir cevap yazın